6 września 

 

Dni Wilanowa

W piątek rozpoczynają się Dni Wilanowa, które będą trwać cały weekend. Harmonogram imprezy każdego dnia przewiduje inne rozrywki. W piątek jedną z ciekawszych atrakcji będzie spektakl „Skrzypek na dachu” na Plaży Wilanów o godzinie 19:00. Natomiast w sobotę będzie możliwość odbycia treningu z Anną Lewandowską, a wieczorem na scenie wystąpią m.in.: Ania Karwan, oraz Monika Urlik. W niedzielę odbędzie się III Królewski  Festiwal Biegowy, a oprócz tego Piknik Sportowy. Nie zabraknie również rozrywek artystycznych takich jak: przedstawienie teatralne „Leśna przygoda”, a na koniec imprezy wystąpią gwiazdy sceny muzycznej: Andrzej Piaseczny, Natalia Nykiel oraz Michał Szpak. 

Kino plenerowe w Filmotece Narodowej

Filmotek Narodowa  w najbliższy piątek zaprasza na kino plenerowe, gdzie zaprezentują film „Służąca” w reżyserii Parka Chan- wook. Film opowiadający o oszuście, który pragnie rozkochać w sobie piękną Japonkę, która niedługo ma pozyskać ogromny majątek. W tym celu mężczyzna umieszcza w jej otoczeniu służącą, która ma mu w tym pomóc. 

Pokazy plenerowe filmów odbywają się z użyciem bezprzewodowych słuchawek, które będą rozdawane tuż przed seansem. Niestety ilość miejsc na to wydarzenie jest ograniczona, może w nim wziąć udział 120 osób. Organizatorzy zachęcają do wzięcia koców oraz środków odstraszających komary. W razie pogorszenia się pogody seans zostanie przeniesiony do sali Ziemia Obiecana. Start o godzinie 20:30. 

 

7 września 

 

Pożegnanie lata w Ursusie

Urząd dzielnicy Ursus zorganizował festyn rekreacyjny z udziałem gwiazd polskiej sceny muzycznej. Na scenie wystąpią m.in.: Enej, czy też Varius Manx wraz z Kasią Stankiewicz. Impreza odbędzie się w Parku Czechowickim. Od godziny 14:00 będą już dostępne atrakcje dla dzieci: plac zabaw Disneyland, Euro Bengee oraz wiele innych. A od godziny 15:30 rozpocznie się impreza dla wszystkich. Wstęp na to wydarzenie jest wolny. Koniec lata zbliża się wielkimi krokami i jeśli jest okazja by go hucznie pożegnać to jak najbardziej należy z niej skorzystać!  

Piknik Europejski 2019

Piknik Europejski to wydarzenie promujące projekty dofinansowane ze środków Unii Europejskiej. W ramach tegorocznej imprezy na uczestników będą czekały takie atrakcje jak: warsztaty upcyklingu, warsztaty robienia mini lasów w słoiku, a także warsztaty z robienia hoteli dla pszczół. Oprócz tego na pikniku będzie miasteczko europejskie, które zaoferuje: zabawy dla dzieci, multimedialną bibliotekę, Europejskie Koło Fortuny, a także występy sceniczne. Dzięki temu wydarzeniu uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć realny wpływ środków z Unii Europejskiej na poszczególne projekty, z których czerpiemy na co dzień. Piknik odbędzie się na Multimedialnym Parku Fontann od godziny 10:00 do 18:00. 

 

 

8 września 

 

Bezpłatne ćwiczenia gimnastyki chińskiej

W najbliższą niedzielę o godzinie 9:00 w Parku Wielkopolskim rozpoczynają się bezpłatne ćwiczenia gimnastyki chińskiej.  Będą się odbywać systematycznie, co niedzielę od 8 września. Zakres ćwiczeń będzie odpowiednio dobrany tak, aby każdy mógł wziąć w nich udział. Wstęp jest wolny i nie ma absolutnie żadnych ograniczeń ani wiekowych, ani ze względu na stan sprawności fizycznej. Zajęcia poprowadzą instruktorzy ze studia Dantian. Ćwiczenia dalekowschodnie wpływają bardzo dobrze na stan naszego zdrowia. Po całym tygodniu pracy za biurkiem warto zadbać o swoje ciało i wybrać się do parku, aby poćwiczyć wraz z instruktorem. 

Targ Śniadaniowy na Mokotowie

Targi Śniadaniowe to cyklicznie organizowane spotkania na świeżym powietrzu, gdzie mamy okazję spróbować smakołyki od lokalnych wystawców. Jest to świetne miejsce zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Dorośli mają okazję zintegrować się z sąsiadami, spotkać z przyjaciółmi, a oprócz tego zrelaksować się rozkoszując się zdrowymi, świeżymi produktami. Natomiast dzieci mogą spędzić ten czas na placach zabaw wraz z rówieśnikami. Po stresującym tygodniu odwiedzenie targu śniadaniowego to świetna opcja dla całej rodziny. Targ Śniadaniowy odbywa się na skwerze im. Grupy AK Granat.