Nextplease to aplikacja, która zdecydowanie zaoszczędzi Wasz czas i pieniądze. Jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy kochają czytać, ale nie chcą za każdym razem kupować książek. Ogromnym fenomenem jest to, że dzięki geolokalizacji tak naprawdę nie musicie wychodzić z mieszkania, aby przeczytać wypatrzoną książkę. Jest duże prawdopodobieństwo, że sąsiad z góry chętnie się  z Wami wymieni. 

 

mówią na mieście ksiązki nextplease

 

Wystarczy jedynie pobrać aplikację oraz stworzyć profil, na którym będziecie prowadzili prywatną bibliotekę, gdzie można dodać swoje ulubione pozycje, które zainteresują inne osoby. Do wymiany dochodzi po wzajemnym “zmatchowaniu” tej samej pozycji. Istnieje możliwość ocenienia profilu danej osoby, aby wyrazić jej wiarygodność i uczciwość. Trochę jak ocena za udany przejazd – tutaj również możecie dostać punkty, np. za bezproblemową dostawę. Wymieniane tytuły można wyszukać po lokalizacji, autorze, gatunku oraz tytule. 

Za tym świetnym pomysłem stoi dwójka studentów - Justyna Staśkiewicz oraz Daniel Wojciechowski. Mimo tak młodego wieku udało im się stworzyć coś wyjątkowego. Nextplease to aplikacja, która buduje książkową społeczność oraz daje szanse na ich drugie życie! 

Od dzisiaj nie ma mowy o sytuacji, w której Twoja lektura jest niedostępna w lokalnej bibliotece. Być może leży zakurzona u kogoś, kto chętnie poda ją dalej. 

Aplikacja dostępna jest dla systemów Android i iOS.