Naturalny składnik organizmu

Przede wszystkim woda to naturalny składnik, który najlepiej jest w stanie ugasić pragnienie i nawodnić organizm. Oprócz tego woda w przeciwieństwie do innych napojów nie zawiera sztucznych konserwantów oraz barwników. Woda jest podstawą prawidłowego przebiegu procesów życiowych. 

Woda kluczem zdrowej skóry

Przesuszona skóra może oznaczać brak odpowiedniego nawodnienia organizmu. Stosujemy kremy nawilżające, jednak one łagodzą tylko objawy zewnętrzne, a o skórę należy zadbać również od wewnątrz. W związku z tym zaleca się regularne picie wody, która nawilży naszą skórą i zadba o nas wewnątrz organizmu. 

Kręgosłup oraz mięsnie w dobrym stanie

Nie dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości wody może być przyczyną bólu kręgosłup. Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, jednak niedostateczne nawodnienie powoduje osłabienie kręgów. Podobna sytuacja jest z mięśniami, ponieważ to właśnie woda zapewnia prawidłowe poruszanie się mięśni. Jeśli ten warunek nie jest spełniony mogą wystąpić bóle podczas ruchu. 

Pomaga w odchudzaniu

Woda przyspiesza metabolizm, dzięki czemu są szybciej spalane kwasy tłuszczowe. Każdy dietetyk poleca picie sporej ilości wody w ciągu dnia, aby szybciej osiągnąć oczekiwany efekt. Pijąc wodę pomiędzy posiłkami pomagamy sobie w utracie niepotrzebnych kilogramów. Woda nie dostarcza organizmowi żadnych kalorii i sprawia, że czujemy się syci.

Wzmaga koncentrację

Mózg każdego człowieka w ponad 70% składa się głównie z wody. Wypicie przynajmniej ośmiu szklanek wody dziennie dostarcza odpowiednią ilość wody naszemu mózgowi. Dzięki niej nasz umysł jest w świetnej formie cały czas, a kreatywnych myśli nam nie brakuje. Jeśli dopuścimy do odwodnienie naszego organizmu, mózg może zostać osłabiony i nie będziemy w stanie się skoncentrować. 

Jeśli komuś nie odpowiada spożywanie wody w jej czystej formie, istnieje wiele sposobów na urozmaicenie smaku naturalnymi sposobami. Jednym z nich jest dodanie kilku kropel świeżych owoców np.: cytryny, grejpfruta, czy też żurawiny. Kolejnym sposobem jest wzbogacenie wody liśćmi mięty lub bazylii. Zioła można zalać wodą i zostawić na noc, dzięki temu rano będziemy mieć gotowy orzeźwiający napój. 

Świetne jest też popularne połączenie wody z miodem i cytryną.

Na zdrowie!

 

mówią na mieście jedzenie pij wodę