Co zobaczyć?

Molo i Ulica Bohaterów Monte Cassino

Sopockie molo, jest najdłuższe w Europie, ale to chyba wie już każdy. Mimo wszystko jest symbolem tego miasta i zarazem największą atrakcją. Molo zaliczone, czyli czas przespacerować się po Monciaku - ulica Monte Cassino, to obok zakopiańskich Krupówek najbardziej znany deptak w Polsce. To główna ulica Sopotu z dużą ilością pubów, restauracyjek, sklepów i kafejek. Można tutaj spotkać ulicznych grajków, malarzy, a przede wszystkim tłum ludzi, którzy spacerują i bawią się do późnych godzin nocnych. Te miejsca są najbardziej charakterystyczne, jednak nie można się ograniczać i trzeba odkrywać nowe miejscówki, które są równie atrakcyjne.

Opera Leśna

Przedstawiamy propozycję dla miłośników dobrej muzyki. Koniecznie musicie odwiedzić Operę Leśną. To jedno z historycznych miejsc w Sopocie, które powstało w 1909 roku. Dopiero w latach 60 Opera Leśna stała się miejscem, gdzie odbywały się międzynarodowe festiwale. Już przy samym wejściu możecie dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Dookoła pełno zdjęć gwiazd i uchwyconych momentów, które tworzą niesamowitą atmosferę w tym miejscu. 

Zakład Balneologiczny

Niedaleko molo znajduje się Zakład Balneologiczny, jest to miejsce, które zdecydowanie wyróżnia się już z daleka. Ciekawa architektura, rzeźby oraz witraże. Nie bez powodu został wpisany do rejestru zabytków w 1982 roku!

Latarnia morska

Już z oddali ją widać, jednak mało kto decyduje się aby skorzystać z takiej atrakcji i podziwiać polskie morze z wysokości. Latarnia Morska w Sopocie, wzniesiona w latach 1903-1904, stanowi swoisty punkt nawigacyjny na Bałtyku. Na szczyt wieży, która ma 39 metrów wysokości, prowadzą kręcone schody. Latarnia otwarta jest dla turystów w sezonie letnim. Z wieży widokowej można podziwiać niezwykłą panoramę Trójmiasta i Zatoki Gdańskiej.  

Gdzie zjeść i potańczyć?

Bar Przystań

Będąc w Sopocie, macie gwarancję dobrej kuchni. Polecamy Bar Przystań – specjalnością są dary morza i natury, czyli ryby. Szczególnie polecana jest Zupa Rybaka, świeże ryby prosto z morza pieczone metodą beztłuszczową , a także tatar z łososia z czarnym kawiorem i oliwkami. Przez wielu określony jako „kultowy” Bar Przystań w Sopocie, jest największym obiektem gastronomicznym przy linii Morza Bałtyckiego w Europie. To miejsce, to przede wszystkim piękne wnętrza oraz widok na Zatokę Gdańską, od Klifu Orłowskiego po Gdański Port. Pobyt nad morzem jest udany tylko wtedy, gdy zjecie dobrą rybę! Dlatego wpadajcie do Baru Przystań i poczujcie prawdziwy nadmorski klimat. 

Kolejna Kolejka

W Kolejnej Kolejce przeżyjecie ostrą jazdę bez trzymanki. Mieszczą się w budynku dworca SKM, więc możecie być pewni, że nie spóźnicie się na swoją kolejkę. To może być Wasza pierwsza i ostatnia stacja w Sopocie. Na parterze zjecie doskonałe zakąski i spróbujecie najlepszych szotów, a na 1 piętrze czeka Was doskonała zabawa. To idealna propozycja dla osób, które po całym dniu zwiedzania chcą wrzucić na luz, dobrze zjeść i trochę się poruszać.

Klub TAN

Klub położony w sercu trójmiejskiego kurortu, jedyne w swoim rodzaju miejsce. Idealnie zaprojektowane wnętrze w odcieniach głębokiej szarości, ciepłego drewna, marmuru, miedzi oraz turkusowych dodatków. Miejsce, w którym poczujesz się wyjątkowo jak nigdy. Gwarancja świetniej muzyki, doskonałych drinków oraz niezapomnianej zabawy. Klub Tan zdecydowanie wyróżnia się na na tle Sopotu - naszym zdaniem warto tam zajrzeć!

Jesień daje o sobie znać, ale to nie oznacza, że wypad nad polskie morze jest złym pomysłem. Macie mnóstwo atrakcji, z których możecie korzystać przez cały rok. Dlatego już dzisiaj zaplanujcie swój wyjazd do Sopotu!