TARGOWY 

10 złotych w portfelu i pusty żołądek? W tym miejscu, za taką kwotę najecie się do syta! Targowy Bar Mleczny, to miejsce, w którym zawsze jest pełno ludzi. Nic dziwnego, zjecie tutaj najlepszą pomidorówkę i ruskie pierogi. Poczucie się jak w prawdziwej knajpie w stylu PRL, ale właśnie o to chodzi w takich miejscach. 

GÓRNIK

Kolejny klasyk, który jest warty waszej uwagi. Absolutnie kultowy Bar Mleczny na mapie Krakowa. Tutaj również możecie zamówić pierogi, które zaspokoją głód nie jednego głodomora. Jest jeden minus – znikają w szybkim tempie! Jednak to chyba normalna sytuacja skoro za 12 pierogów zapłacicie tylko 5,50! Można wziąć pół porcji lub całą. Można także poprosić na wynos za drobną dopłatą za opakowanie. Nawet zupę można wziąć na wynos - do wyboru pomidorowa, żurek, jarzynowa bądź kapuśniak.

CENTRALNY

Smacznie i dużo. Poza tym bar jest piękną lekcją historii dla klientów. Prawie wszystko jest jak za PRL. Warto tu zjeść i przy okazji powspominać stare czasy. Zjecie tutaj bardzo dobre placki ziemniaczane, domowego schabowego w towarzystwie ziemniaków i kapusty. Czeka się bardzo długo, ale zdecydowanie warto! Ceny bardzo niskie, porcje duże, a jedzenie przede wszystkim smaczne. Warto odwiedzić to miejsce

KRAKUS

To kolejna propozycja miejsca, w którym zjecie dobrze i tanio. To Bar Mleczny, który na rynku istnieje od ponad 20 lat, stawia przede wszystkim na jakość serwowanych dań. Jeśli uwielbiacie polską kuchnie, tak jak my, to z całą pewnością znajdziecie tutaj coś dla siebie. Gołąbki są zachwycające, jędrne i mocno napakowane farszem z dodatkiem pysznego sosu! Nie zapomnijcie o kompocie, dzięki niemu chociaż na chwilę cofniecie się do dzieciństwa!

BIEŃCZYCE

Znajduje się w budynku pamiętającym czasy PRL-u o dość charakterystycznym kształcie. Dostaniemy tutaj jedne z najtańszych obiadów w Krakowie. Wśród dań obiadowych znajdziecie m.in. naprawdę wspaniały barszcz z uszkami, jedne z najlepszych pierogów ruskich w Krakowie, mielony z ziemniakami i kapustą, kotlet schabowy z ziemniakami i burakami. Im wcześniej przyjdziecie, tym czeka na was większy wybór. 

Bary mleczne łączą ludzi, można tam spotkać cały przekrój społeczeństwa. Dlatego nie pozostaje Wam nic innego, jak odnaleźć swój ulubiony! 

Do zobaczenia w Krakowie!