Warto zapoznać się z platformą internetową – HBO GO. Przypominamy, że działa na podobnej zasadzie jak kiedyś Netflix. Za pierwszy miesiąc nic nie płacicie, to czas, w którym możecie sprawdzić jak działa HBO GO. Po okresie próbnym, abonament wynosi 29,90. Jeśli kochacie seriale tak jak my, to koniecznie musicie zobaczyć ich bogatą ofertę, dzięki, której każdy znajdzie idealny serial dla siebie.

 

Gra o Tron

Popularny, amerykański serial fantasy stworzony przez Davida Benioffa i D.B. Weissa dla HBO, będący adaptacją sagi Pieśń lodu i ognia autorstwa amerykańskiego pisarza George’a R.R. Martina. 

Akcja toczy się wokół wojny o Żelazny Tron, która z sezonu na sezon przybiera coraz bardziej na sile. Nie ma chyba osoby na świecie, która nie słyszałaby o tym serialu. To opowieść, która ciągle zaskakuje na nowo. W tym roku miała miejsce premiera ostatniego sezonu „Gry o Tron” – Nadciąga Zima. W ruch idą miecze, w zakamarkach komnat powstają spiski, nie zapominajmy też o magii, która daje o sobie znać w każdym sezonie. To zdecydowanie arcydzieło, jeśli chodzi o serial produkcji HBO!

 

 

 

Czarnobyl

Na wyróżnienie zdecydowanie zasługuje powszechnie chwalony i bijący rekordy popularności  miniserial – Czarnobyl. Został stworzony przez Craiga Mazina i wyreżyserowany przez Johana Rencka. Serial przedstawia fabularyzowaną historię katastrofy elektrowni jądrowej w Czarnobylu. Film częściowo został oparty na książce Swiatłany Aleksijewicz pt. Krzyk Czarnobyla.

26 kwietnia 1986 roku w elektrowni jądrowej w Czarnobylu na Ukrainie, na terenie ówczesnego ZSRR, doszło do ogromnej eksplozji. Uwolniona podczas wybuchu chmura radioaktywna spowodowała skażenie promieniotwórcze na terenie Białorusi, Rosji, Ukrainy i rozprzestrzeniła się po całej Europie, w tym w Polsce, Skandynawii, Europie Środkowej i Zachodniej. Miniserial śledzi losy kilku postaci. Kolejna pozycja, którą jest godna Waszej uwagi.

 

 

 

 

Wataha

Polski serial emitowany od 2014 roku. Do tej pory zostały wypuszczone dwie serie po sześć odcinków. "Wataha" opowiada o grupie funkcjonariuszy Straży Granicznej, pełniących służbę przy wschodniej granicy Polski. Spokój pograniczników burzy eksplozja, w której ginie znaczna część tytułowej watahy. Jedynym ocalałym z wypadku jest Wiktor Rebrow. Mężczyzna stara się za wszelką cenę rozwikłać kryminalną zagadkę, w którą został uwikłany. 

Myśleliście, żeby rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady? Jeśli obejrzycie ten serial zastanowicie się nad tym dwa razy. To jeden z niewielu polskich seriali, które cieszą się tak ogromną popularnością, dlatego możemy być dumni z tej produkcji. Pamiętajcie, że już tej jesieni startuje kolejny sezon! 

 

 

 

 

Ślepnąc od świateł 

Ten serial stał to fenomenem, i do dnia dzisiejszego cieszy się ogromną popularnością i uznaniem. To ekranizacja książki Jakuba Żulczyka, która pokazuje ciemniejszą stronę stolicy. 

Akcja serialu Ślepnąc od świateł toczy się w okolicach Bożego Narodzenia. To dobry czas dla warszawskich dilerów. W tym okresie stolica aż huczy od imprez firmowych i wydarzeń towarzyskich, na których wszelkiego rodzaju używki są towarem wielce pożądanym. Święta to prawdziwe żniwa dla Kuby – handlarza narkotyków zaopatrującego warszawskich polityków, celebrytów, gwiazdy muzyki i wielu zamożnych klientów. Kuba wie o swoich nabywcach prawie wszystko, ale sam pozostaje bardzo skryty. Życie go przytłacza i męczy. Nie czuje się dobrze we własnej skórze. Postanawia zrobić sobie chwilę przerwy, jednak nie będzie to łatwe, ponieważ mroczna strona Warszawy nie zamierza mu tak łatwo odpuścić. Doczekamy się kolejnego sezonu?

 

 

 

 

Kompania Braci

Serial, który został zrealizowany na podstawie bestsellerowej powieści Stephena E. Ambrose’a. Opowiada historię Kompanii E 506. pułku piechoty spadochronowej 101. Dywizji Powietrznodesantowej Armii Stanów Zjednoczonych. Fabuła została oparta na wywiadach z ocalałymi żołnierzami Kompanii E, a także na ich dziennikach i listach.

To historia o losach ludzi, którzy wykazali się niezwykłą odwagą i pokonali wielki strach. Służyli w elitarnej kompanii strzelców. Wraz z aliantami wylądowali w Normandii, walczyli w bitwie o Ardeny i zdobyli Orle Gniazdo Hitlera w Berchtesgaden. Ich oddział poniósł ciężkie straty, a oni sami stali się legendą. Jest ktoś kto jeszcze tego nie widział? Jeśli tak, to niech się nie przyznaje!

 

 

 

 

Rodzina Soprano

Klasyk nad klasykami. „Rodzina Soprano” to coś więcej niż zwykły serial, to fenomen, który w znakomity sposób łączy w sobie elementy komediowe, tragiczne, dramatyczne i przede wszystkim gangsterskie. Główni bohaterowie w żaden sposób nie przypominają archetypu włoskiego gangstera, który zakorzenił się w masowej świadomości. Był emitowany w latach 1999-2007 i od samego początku zyskał sympatię widzów. 

Tony Soprano, mąż i ojciec dwójki dzieci, a zarazem ważny członek mafii z New Jersey, cierpi na tajemnicze ataki paniki. Kiedy sytuacja zaczyna go przerastać, postanawia rozpocząć terapię u psychiatry. Bez obaw można stwierdzić, że jest to pozycja, która na dobre zapisała się w historii amerykańskiej i światowej telewizji! 

 

 

 

 

Detektyw

W pierwszym sezonie akcja skupia się na pościgu za mordercą z Luizjany, prowadzonym przez dwóch detektywów (Matthew McConaughey i Woody Harrelson) a także śledzący zmiany w relacjach partnerów przez okres 17 lat. Możemy obserwować obrazy zła, z którymi mierzą się detektywi. Kolejna seria to zupełnie odrębna opowieść, która równie mocno zaskakuje. 

Serial jest naprawdę znakomity i żadne słowa nie oddadzą jego treści. Wszystko, poczynając od czołówki, fabuła, scenografia, montaż, muzyka, aż po grę aktorską to klasa na najwyższym poziomie. Wszystkie te efekty sprawiają, że ekranowa zbrodnia wprawia w osłupienie. Z resztą jak wszystkie wyżej wymienione pozycje! 

 

 

 

 

A jaki jest wasz ulubiony serial?