Przedstawiamy wam 5 nazwisk, które uwielbiamy i cenimy za unikatowe ilustracje i grafiki. Uważamy, że trzeba mieć kilka plakatów ich autorstwa aby nadać charakteru swoim wnętrzom. Możecie zdobyć prawdziwe dzieła sztuki z rąk naprawdę zdolnych ludzi, którzy w swoje prace wkładają całe swoje serce. Zachęcamy was do dekorowania mieszkań plakatami, to świetny pomysł na dekorację, która sprawi, że wasze mieszkanie będzie mówiło o was coś więcej! 

Anna Polońska

Naszą pierwszą propozycją są plakaty od artystki, która dąży do przełamywania konwencji i odkrywania nowych możliwości poprzez kreatywne łączenie różnych technik i stylów. Tworzy projekty graficzne, w których łączy tradycyjne techniki z grafiką komputerową co daje niebanalny wystrój wnętrz. Jeśli stawiacie na oryginalne plakaty, to wybór tych projektów jest strzałem w dziesiątkę. To przede wszystkim pasja decyduje o sukcesie i tak jest też w tym przypadku. Obraz dla tej projektantki jest subiektywnym interpretowaniem świata wpisanym w ramy. Nie odtwarza rzeczywistości, ale ją dopełnia lub przetwarza. Zwierzęta, przedmioty, wnętrza, pejzaże, czy samo światło są dla niej inspiracją by tworzyć takie piękne grafiki!

 

mówią na mieście plakaty polscy projektanci

 

Więcej prac znajdziecie tutaj: https://www.annapolonska.com/sklep/

 

Floral&Botanic 

W naszym zestawieniu nie może zabraknąć również Agnieszki Kowalczyk, która jest artystką z Kielc, lecz swój talent szlifowała na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Jeśli kochacie rośliny i lubicie otaczać się ładnymi rzeczami to idealna propozycja plakatów do zagospodarowania przestrzeni. Floral&Botanic to artystyczny świat, w którym królują rośliny. Wszystkie projekty inspirowane są naturą. W dodatku każdy plakat, to autorskie dzieło, ręcznie sygnowane i numerowane. W sklepie Floral&Botanic znajdziecie mnóstwo pomysłów, które pozwolą stworzyć galerię obrazów na ścianie. Jeśli stawiacie na klasykę, uniwersalność i ciepłe tony, zdecydowanie odnajdziecie to w tych projektach. Agnieszka Kowalczyk projektuje plakaty, które są ponadczasowe, eleganckie i stylowe. Idealne by nadać charakteru pustym ścianom i stworzyć własną mini galerię sztuki.

 

polscy projektanci plakaty mówią na mieście

 

Więcej prac znajdziecie tutaj: https://floralbotanic.pl/ 

 

Dana Maczyńska

Graficzka i ilustratorka, która inspiracje czerpie ze świata zwierząt i natury. Absolwentka wydziału Sztuk Nowych Mediów Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Obecnie mieszka i tworzy w Warszawie. Przede wszystkim pasja, jaką jest szkicowanie i rysunek wpłynęły na jej sukces. Plakaty Dany Maczyńskiej możemy podziwiać na Targach Plakatu, które zadecydowały o jej przygodzie z projektowaniem. Ciekawa kolorystyka, pozytywne emocje i urocze akcenty – to właśnie odnajdziecie w jej pracach! Plakaty tej utalentowanej projektantki powstają dla dzieci i dorosłych, każdy odnajdzie coś dla siebie.  Te projekty, to idealny wybór jeśli chcecie skutecznie odmienić wnętrza swojego mieszkania.

 

mówią na mieście plakaty polscy projektanci

 

Więcej prac znajdziecie tutaj: https://www.pakamera.pl/dana-maczynska-0_s12478759.htm 

 

Moje Metro – Twoje Podróże

Jeśli kochacie podróże i chcecie aby wasze mieszkanie przypominało Wam o miejscach, które już odwiedziliście - to zdecydowanie te plakaty skradną również wasze serca! Ania tworzy plakaty przedstawiające subiektywnie najbardziej popularne miasta na krótkie city breaks i dłuższe wyjazdy.  Właśnie tak zaczęła się historia z plakatami tej projektantki. Pierwszy był Nowy Jork, który stał się inspiracją do stworzenia schematu nowojorskiego subwaya.  Te plakaty przedstawiają sam "szkielet" - linie metra z zaznaczonymi stacjami. Ich minimalistyczna forma sprawia, że pasują do różnych wnętrz. Plakaty na ścianach są jednym z najprostszych sposobów na zmianę wnętrza i mogą wiele powiedzieć o ich mieszkańcach. Jeśli nie ma waszego ukochanego miasta – piszcie śmiało! Projekty powstają na zamówienie klientów, nawet jeśli jest to miasto, w którym o metrze nigdy nikt nie usłyszy. Dostaniecie również takie z z cytatami podróżniczymi, dla małych podróżników oraz te przywołujące wspomnienia z różnych wakacyjnych kierunków.

 

plakaty polscy projektanci mówią na mieście

 

Więcej prac znajdziecie tutaj: https://mojemetro.pl/ 

 

Justyna Frąckiewicz

Rodowita warszawianka, która ilustruje, fotografuje, rysuje. Pracuje tylko w bałaganie i z kubkiem kakao na biurku. Uważa, że herbata bez cukru to czysta profanacja. Łapie inspiracje z powietrza i warszawskich chodników, dlatego treści z nich wypływające wraz ze świetnym warsztatem, stanowią prawdziwą siłę jej prac. Projekty Justyny, to połączenie atrakcyjności z niezwykle plastyczną ikonograficznością. Jej projekty możecie zobaczyć między innymi w Żoliborskiej Szkole Boksu, ale nie tylko - współpracuje z różnymi miejscami, co świadczy o jej niezwykłym talencie i wyjątkowych pracach. 

 

mówią na mieście plakat

 

Więcej prac znajdziecie tutaj: https://wallbeing.com/24_justyna-frackiewicz

 

Mamy nadzieje, że macie dużo przestrzeni do zagospodarowania, bo jest w czym wybierać. Jeśli kochacie ładne rzeczy tak jak my, to warto zainwestować w plakaty tych projektantów, które kupicie w cenie nawet kilkudziesięciu złotych.