Od razu stała się prekursorem dla sceny muzyki techno w Polsce i wywarła niesamowite wrażenie: na olbrzymim parkiecie w katowickim Spodku 3.500 miłośników euforycznie przeżywało nowe brzmienie. Rok później MAYDAY gościło już dwukrotnie więcej fanówi utworzyło nową kulturę młodzieżową, która dla wielu stała się stylem życia aimpreza MAYDAY w Polsce stała się ważną̨ częścią̨ historii muzyki techno. 

20 edycja Maydayto dla organizatorów ważny moment, wielkie wyzwanie i ogromne przedsięwzięcie. Od 20 lat przyciągają do katowickiego Spodka fanów marki Mayday. A jeżeli komuś mogłoby się wydawać, że na Mayday widział już wszystko, organizatorzy gwarantują, że w tym roku będzie inaczej! Muzyczne emocje, genialny line up,t echniczna perfekcja, skumulowana siłalaserów, światła i najlepszego dźwięku, to tegoroczny Mayday w kilku słowach.

Wystąpią:

Amelie Lens

Największe objawienie na scenie elektronicznej ostatnich lat a obecnie jedna z najpopularniejszych DJ-ek i producentek na całym świecie. Finezja dla oczu, raj dla uszu!

 

 

Carla Roca

Polska Królowa technicznych dźwięków ponownie zawita do katowickiego Spodka aby obdarzyć Was niebiańskim bitem.

 

 

Cherry aka BreakNtune

Łączy House, Electro i Breakbeat i jest to dla niego banalnie proste. Przez lata wypracował swój autentyczny i wyjątkowy styl, który już nie raz prezentował w Spodku.

 

 

Da Hool

Prawdziwy dinozaur rave. Zaczynał gdy kulturatechno jeszcze raczkowała i wielce prawdopodobne, że bez niego nie wyrosłaby na tak wielki ruch muzyczny.

 

 

DJ DAG

Jedyna taka osobowość w całym businessie DJ-skim. Wprawdzie chciał już przejść na "emeryturę" jednakże jego miłość do muzyki elektronicznej była silniejsza-na szczęście.

 

 

Dubfire

Jeden z bardziej kreatywnych Artystów na świecie, czterokrotnie nominowany do Nagrody Grammy. Jego dark house, techno oraz progressive house zagości w Spodku po raz pierwszy!

 

 

Dune

Pionier muzyki Happy Hardcore, od lat wierny swojej idei: muzyka elektroniczna jako treść życia. "Are You Ready to Fly"? Dokąd? Naturalnie w kierunku "Rainbow to the Stars"!

 

 

Fatima Hajji 

Z wyglądu ładna i sympatyczna, pod względem muzycznym surowa i twarda. Techno dla wszystkich, którzy oczekują czegoś więcej!

 

 

Felix Kröcher

Jest gwarantem zestawiania dzięków pierwszej klasy. A ponieważ kocha Polskę, stał się dobrym i pewnym przyjacielem Mayday.

 

 

Gogo

Legenda Klubu Kanty Powraca! Oczaruje starych fanów i pozyska nowych, technologiczną harmonijnością i spójnością bitów.

 

 

Jaco

Na scenie od ponad dwóch dziesięcioleci. Był prowadzącym kultowy program "Club Rotation" i rezydentem w największych klubach. Czekamy w napięciu jakie klasyki nam zaprezentuje.

Jam (Jam & Spoon)

Połowa kolektywu Jam & Spoon,Jam El Mar, toklasycznie wykształcony muzyk, a także producent. Tak duże doświadczenie mają tylko nieliczni!

Joyhauser

Surowe Techno z epickimi harmoniami i Imponujący arsenał mocnych uderzeń to główne składniki ich charakterystycznego brzmienia.Kai TracidLegenda nurtu Acid Trance, reaktywuje w Spodku, stare dobre czasu Hardtrace-u.

King Brain

Pochodzenie z rodzinnego miasta Kraftwerk, zobowiązuje. Bądźcie gotowi na tętniące życiem Techno i dużą dawkę mocy!

Len Faki

Techno w czystej postaci! Twórca uniwersalnych, ekscytujących i nowatorskich setów i remixów. Rozwijając unikalne brzmienie, stworzył własny muzyczny świat.

 

 

Marco Bailey

Reprezentant międzynarodowej, najwyższej ligi klasycznych producentów Techno oraz Djów. Pełen energii, którą zaraża całą publiczność.

 

 

 

 

Milo Spykers

Najnowszy produkt eksportowy Belgii i odpowiedni człowiek dla Was. Kto podąży za jego wezwaniem, otrzyma najlepszej jakości Techno.

PETDuo

To wymarzona para pod względem prywatnym jak i muzycznym w biznesie Hardtechno. Oni wstrząsną Spodkiem! Uwielbiamy Petsów -ty też się nie opieraj! 

Regal

Jeden z najbardziej ekscytujących talentów Techno ostatnich lat, choć status nowicjusza pozostawił za sobą już dawno. Jego maszynologia bitów doprowadzi was do euforii!

Sam Paganini

Czarodziej dźwięków. Niesamowicie wszechstronny DJ, producent i instrumentalista. Dzięki jego muzycznej wyobraźni, Spodek odleci.

 

 

Siasia

Ponownie pod kopułą Spodka. Jak na fali przemierza galaktyki, nabiera rozmachu, dodaje gazu i na nowo tworzy równowagę i harmonię przy zapierającym dech w piersiach tempie.

Spartaque

Utalentowany, popularny, wartościowy i tym samym, bookowany na całym świecie. Kiedy gra ten DJ pochodzący z Ukrainy, nie jest możliwe żeby stać spokojnie. Spróbujcie!

 

 

Taucher

Jego występy są pełne ekspresji a jego zagorzali fani uważają go za magika. Wyjątkowe miksujące zjawisko!

Tom Wax 

Od zawsze wiodąca postać na niemieckiej scenie muzyki elektronicznej, inspirująca swoim unikalnym brzmieniem pomiędzy House & Techno.

Westbam

Prekursor muzyki Techno i jego gorliwy promotor. Wielki Artysta. Uwielbiany w Polsce i wyczekiwany od lat.Max, witamy ponownie na MAYDAY!