Psikawka

To zdecydowanie raj dla psów. Aromatyczna kawa w towarzystwie psów, brzmi jak sen, a jednak to prawda! Od niedawna istnieje miejsce, w którym nie tylko możesz spędzić czas ze swoim czworonogiem, ale również z psami, które szukają dla siebie nowego domu. Do tego w kawiarnianym sklepiku można zaopatrzyć się także w psie szampony, ręcznie robione smycze i inne produkty. W tym miejscu są organizowane różne wydarzenia, dzięki, którym wasz pupil może poczuć się wyjątkowo! 

Ul. Mazowiecka 8

Al Dente!

Długi spacer a na koniec pyszna włoska pizza? Często kończy się na tym pierwszym – ale nie w tym przypadku! Mamy dla was i dla waszego zwierzaka propozycję miejsca, w którym nie tylko wy zjecie pyszne włoskie dania, ale również wasz przyjaciel – pies! Jak wiadomo włosi uwielbiają zwierzęta, dlatego z otwartymi ramionami zapraszają do swoich restauracji z miłym towarzystwem. Nie dość, że smaczne jedzenie, miła obsługa to jeszcze cudowny klimat krakowskiego Kazimierza!

Ul. Spółdzielców 3 

Green Times

Najgorszy moment kiedy musicie wybrać pomiędzy kawą z koleżanką w przytulnej kawiarni, a spacerem z psem. Czasami te dwie rzeczy idą w prze. Jednak momentami pogoda na to nie pozwala i trzeba znaleźć alternatywę w postaci miejsca gdzie wasz pies nie będzie problemem. Odkryliśmy miejsce z aromatyczną herbatą, która smakuje obłędnie w połączeniu z truskawkowym ptysiem. To miejsce, w którym na widok zwierząt każdy się uśmiecha, macie pewność, że nie sprawicie problemu. Dlatego to idealna propozycja na plotki z koleżanką, przy okazji wasz zwierzak będzie w raju, ponieważ w Green Times zawsze czekają na niego psie ciasteczka i uśmiech na twarzy pracowników.

Ul. Plac Wolnica 8

Lokator

Kto powiedział, że do księgarni nie można zabrać psa? Od samego wejścia Lokator informuje, że wasze zwierzaki są mile widziane. Przy drzwiach czeka na nie miska z wodą, która ugasi pragnienie po wyczerpującym spacerze. To idealne miejsce dla wszystkich, którzy kochają dobre książki i szukają wyciszenia przy kawie. Wystrój tego wnętrza sprawia, że chce się tam przesiadywać godzinami i czytać książki. Nie martwcie się tutaj nikomu nie przeszkadza, że wasz czworonożny przyjaciel spaceruje między regałami – on też szuka czegoś dla siebie!

Ul. Mostowa 1

Galeria Bonarka

Zakupy z psem? Czasami nie mamy wyjścia. Po spacerze chcemy coś na szybko kupić i nie ma innego rozwiązania niż zostawienie psa na zewnątrz. Jednak warunki pogodowe na to nie pozwalają. Na szczęścia galeria handlowa Bonarka kocha psiaki i do części ogólnej mają prawo wejść i poczekać na swojego właściciela. Jeśli chodzi o poszczególne sklepy, trzeba szukać naklejek na witrynach, które poinformują o tym, czy możemy zabrać ze sobą psa. 

Ul. Kamieńskieo 11

Dzięki tym miejscom psie życie w wielkim mieście stanie się lepsze!

Co ważne! Spacerowicze z roku na rok chcieliby nie tylko wejść ze swoim pupilem do ulubionego miejsca ale również się uwolnić od szkodliwego wpływu dymu tytoniowego, bo wiedzą, że zawarte w nim substancje smoliste powodują szereg bardzo groźnych chorób. To sprzyja poszukiwaniu alternatywnych rozwiązań oraz badaniom nad ich skutecznością. 

Na rynku jest dzisiaj dostępnych wiele rodzajów e-papierosów, działających w tzw. systemach otwartych lub zamkniętych. Do tej drugiej kategorii należy na przykład Vuse ePod wykorzystujący fabrycznie napełnione magnetyczne wkłady. Dlaczego to ważne? Bo – jak podkreślają niektórzy naukowcy zajmujący się badaniem potencjalnie mniej szkodliwych alternatyw dla papierosów, bardzo istotne jest to, by osoba wapująca, czyli używająca e-papierosów, sięgała po produkt finalny, który przed skierowaniem na rynek został przebadany i przetestowany laboratoryjnie.

Konsumenci mogą trafić na produkty potencjalnie jeszcze mniej szkodliwe, niż e-papierosy czy podgrzewacze tytoniu. Do takich należą choćby saszetki nikotynowe. Beztytoniowe saszetki nikotynowe, które w Polsce można znaleźć między innymi pod nazwą Velo, zostały bowiem umieszczone na skali obniżania ryzyk zdrowotnych jako mniej szkodliwe od wszystkich alternatyw dla tradycyjnych papierosów poza nikotynową terapią zastępczą.

 

 

Należy jednak pamiętać, że na stosowaniu potencjalnie mniej szkodliwych alternatyw dla papierosów cały proces się nie kończy. Stanowią one bowiem etap do osiągnięcia pełnej abstynencji, która jest bezdyskusyjnie głównym celem.