Najważniejsze to odpowiedni nastrój! Pamiętajcie, aby w Dniu Świętego Patryka wszystko było zielone, tak jak irlandzka trawa, strój Leprechauna czy trójlistna koniczyna! Czy wiecie, że trójlistna koniczynka – shamrock jest nawiązaniem do legendy o św. Patryku, który za jej pomocą tłumaczył Irlandczykom istotę Trójcy Świętej? Przydadzą się zielone baloniki, serwetki, naczynia jednorazowe, koniczynki z tektury, zielone konfetti, a nawet zielone lampki choinkowe.
 


Zadbajcie też o irlandzką muzykę! Celtycka, szanty a może rockowa? U2, The Cranberries, Moloko, Clannad, The Dubliners... Możecie też poszukać gotowych playlist na Spotify! Przykładową playlistę możesz znaleźć tutaj. Wprowadźcie się w dobry nastrój z The Rumjacks i An Irish Pub Song!
 


Jedzenie jest równie ważne! Zielone babeczki, szpiakowe ciasto, ciasteczka w kształcie koniczyny z zielonym lukrem, a może dania bardziej irlandzkie? Gulasz z baraniny, tzw. Irish stew, potrawy z ziemniaków, takie jak Colcannon, czy Champ i zupa ziemniaczana. Możecie też sami wymyślić przekąski – byle były oparte na ziemniakach, bo bez nich nie ma kuchni irlandzkiej i zielone! :)
 


Jak impreza to alkohol! Główną atrakcją powinno być zielone piwo (wystraczy, że dodacie kilka kropel barwnika spożywczego). Nie jest to czysto irlandzka tradycja, gdyż zwyczaj ten wywodzi się od irlandzkich emigrantów z USA. Ale musicie przyznać, zielone piwo robi wrażenie! :) Przydadzą się także inne tradycyjne irlandzkie trunki takie jak whisky, czy piwo Guinness.
 


Nie zapomnijcie też o zielonych ubraniach i kapeluszach! :) Może uda Wam się namówić kogoś, aby ufarbował też włosy lub przebrał się za irlandzkiego skrzata Leprechauna?
 


Bawcie się dobrze! Happy St. Patrick's Day!