Bądźcie z nami podczas wyjątkowej edycji Festiwalu. Dlaczego wyjątkowej? Ponieważ w tym roku oczy całego świata zwracają się w kierunku rosnącej w popularność koreańskiej branży filmowej. Organizatorzy zaprezentują Wam esencję tamtejszej kinematografii oraz tegoroczne nowości, które zachwyciły krytyków i zostały docenione na przez jury na międzynarodowych festiwalach filmowych.

W programie między innymi:
KOREAŃSKIE HITY
Pokazy najpopularniejszych koreańskich produkcji ostatnich lat, zręcznie łączących walory kina rozrywkowego z wysokim poziomem filmowym, w tym nieprzewidywalny i zwinnie grający estetyką klasycznego kina gatunkowego „Parasite” czy „Gangster, Glina i diabeł”, brawurowy film akcji, którego remake ma w planach Sylvester Stallone!

NOWE TWARZE
Przegląd najciekawszych filmów młodych koreańskich twórców, w tym m.in. debiut niezależnej koreańskiej reżyserki Kim Bo-ry „Gniazdo Kolibra”, wyróżniony Kryształowym Niedźwiedziem na festiwalu w Berlinie, oraz film „Rozbita noc", którego reżyserki pojawią się na Festiwalu Filmów Koreańskich.

RETROSPEKTYWA LEE CHANG-DONGA
Pierwsza w Polsce i tej części Europy retrospektywa mistrza koreańskiego kina arthausowego, wirtuoza światowej kinematografii (m. in. „Płomienie”) i laureata wielu nagród filmowych. W ramach przeglądu zaprezentujemy: Miętowy cukierek (1999), Oazę (2002), Sekretne światło (2007) i Poezję (2010).

POKAZ SPECJALNY „DZIECI WYSŁANE DO POLSKI"
Pokaz specjalny z okazji 30-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Koreą i Polską. Poruszająca historii sierot z Korei Północnej, które w latach 50. wskutek konfliktu na Półwyspie Koreańskim trafiły do Polski.

PROJEKCJA „ZABŁĄKANEJ KULI"
filmu z 1961 r. przez wielu krytyków określanego jako najlepszy koreański obraz wszech czasów.

GOŚCIE SPECJALNI
 27.10 • 16:40 Dyskusja z krytykiem Kim Young-jinem o kinie Lee Chang-donga (poprowadzi Miłosz Stelmach – krytyk filmowy, redaktor naczelny czasopisma „Ekrany”)
26.10 • 20:30 Q&A po pokazie filmu „Rozbita noc" z reżyserkami Lee Jihyoung oraz Kim Sol (poprowadzi Marcin Krasnowolski – dziennikarz i filmoznawca)

24-29 października | Kinoteka PKiN
Sprzedaż biletów tutaj