Jak wynika z badania „Zużyty Sprzęt Elektryczny i Elektroniczny” przeprowadzonego przez GFK Polonia na zlecenie ElektroEko, mniej niż połowa badanych ocenia, że ma jakąkolwiek wiedzę na temat elektrośmieci, a jedynie co czwarty respondent wie, gdzie znajduje się punkt odbioru elektroodpadów.

Ponadto wyniki raportu wskazują, że w naszych domach przechowywanych jest ponad 4 mln zużytych telefonów komórkowych i to właśnie ich magazynujemy najwięcej spośród wszystkich sprzętów elektronicznych.

Chociaż telefon komórkowy oraz lodówka to urządzenia, których Polacy w ciągu ubiegłego roku pozbywali się w największej liczbie, to jednak wyniki są dalekie od zadowalających. Szacuje się, że na jednego z badanych respondentów w Polsce przypadają średnio 2,3 sztuki nieużywanych telefonów. Wciąż niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że prawidłowy recykling elektrośmieci to kwestia, która wywiera realny wpływ na stan środowiska naturalnego.

W dniach 23–26 października można oddać zużyty smartfon lub tablet do jednego z serwisów Samsung Service Plaza w trzech polskich miastach: Warszawie (Plac Europejski 2C, ul. Postępu 14), Poznaniu (Ul. 27 grudnia 17/19) i  Katowicach (CH Galeria Katowicka). Klienci, którzy przyniosą niepotrzebny sprzęt, zostaną nagrodzeni EKO niespodzianką.

Więcej o akcji można dowiedzieć się na stronie: https://dzienbezelektrosmieci.pl