W ŁTD'19 wezmą udział światowej klasy tatuatorzy zarówno z Polski, jak i zagranicy. Na dwa dni festiwal stanie się największym salonem tatuażu w Polsce. Podczas imprezy można będzie zrobić swój pierwszy albo kolejny tatuaż lub po prostu zaczerpnąć inspiracji i poznać proces tatuowania od momentu odbicia kalki po ostatnie uderzenie igły.

Uczestnicy Tattoo Days mogą brać udział w konkursie na najlepszy posiadany tatuaż, a także w licznych seminariach tatuatorskich, kierowanych zarówno do początkujących artystów, jak i profesjonalnych tatuatorów. Łódź Tattoo Days to jednak nie tylko wydarzenie branży tatuatorskej. Konwent oferuje również wyjątkowe atrakcje muzyczne i rozrywkowe, takie jak występy na żywo, pokazy sceniczne, wystawy artystyczne, strefę chill out, motoryzacyjną czy gastronomiczną. Główne atrakcje Łódź Tattoo Days 2019 to:

- Konkurs na najlepszy tatuaż (aż 12 kategorii)

- Występ The Fuel Girls (ognie, miecze, baty i wytatuowane dziewczyny)

- B-Boy Show (pokaz breakdance)

- Banana-Ink (warsztaty tatuowania na skórce banana)

- Nikita Klosewood Fetish Show

- Brzezowski Bodypaintng Show

- Pokaz iluzji i magii Marcina Muszyńskiego (gwiazdy m.in. programu Mam Talent)

- Custom Cars Show (wystawa klasycznych i customowych samochodów)

- Kula Śmierci - najbardziej ekstremalna rewia motocyklowa w Europie

- Recydywista - pierwszy na świecie wytatuowany motocykl (prezentacja wyprodukowanego w Polsce, pokrytego skórą i prawdziwie wytatuowanego Harleya)

- Zlot food trucków

- Targi Street Wear

 


Cykl Tattoo Days wywodzi się z tradycji Łódź Tattoo Festiwal. Po udanych siedmiu edycjach festiwalu w 2014 roku organizatorzy postanowili rozszerzyć formułę wydarzenia na inne miasta pod nazwą Tattoo Days. Dotychczas odbyło się 18 edycji imprezy, jedenaście w Łodzi, cztery w Warszawie oraz trzy w Lubline. Organizatorom przyświeca idea przełamywania stereotypów i udowadniania, że sztuka tatuażu jest bezpieczną formą artystycznego wyrażania siebie. Pod względem liczby odwiedzających cykl jest obecnie najbardziej popularnym festiwalem tatuażu w Polsce. Co roku imprezy Tattoo Days odwiedza ponad 64 000 osób.

 

tattoo days mówią na mieście

 

XII edycja Łódź Tattoo Days odbędzie się w dniach 2-3 listopada 2019r. w hali Expo-Łódź. Szczegółowy program imprezy oraz bilety są dostępne na www.tattoodays.pl