Słodki Listopad

Na sam początek bardzo wzruszający melodramat, który jest jednym z klasyków, który trzeba zobaczyć. To Historia nowojorskiego biznesmena Nelsona, który zakochuje się w Sarze Deever - dziewczynie co miesiąc zmieniającej partnerów. Każdemu z nich pomaga poradzić sobie z problemami emocjonalnymi. Kiedy jednak sama zakochuje się w młodym biznesmenie, nie chce poddać się uczuciom. Film pełen miłości i oddania. Skłania do refleksji, szczególnie przypadnie do gustu wrażliwym duszom.

Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie 

Kolejna propozycja to film, który również daje mocno do myślenia. To historia długoletnich przyjaciół, którzy spotykają się na kolacji. Dla urozmaicenia wieczoru rozpoczynają zabawę polegającą na dzieleniu się między sobą treścią każdego SMS-a, e-maila lub rozmowy telefonicznej, jakie otrzymują w trakcie spotkania. Kiedy tym samym wiele tajemnic zaczyna wypływać na światło dzienne, niewinna gra rodzi konflikty, które niełatwo będzie zażegnać. Niezwykle aktualny, znakomity komedio-dramat o sekretnym życiu skrytym w naszych smartfonach. Autentycznie zabawny i autentycznie przerażający.

 

 

 

Czas na miłość

Wzruszająca komedia, która opowiada o historię Tima – chłopaka, który w dniu 21 urodzin, dowiedział się, że posiada dar cofania się w czasie. Może zmienić wszystko, co wydarzyło się dotąd w jego życiu, wpływając tym samym na swoje przyszłe losy. Bohater postanawia wykorzystać dar, by wreszcie znaleźć sobie dziewczynę. Z czasem orientuje się jednak, że jego talent potrafi być prawdziwym przekleństwem. Uroczy i przyjemny film, który można obejrzeć z ukochaną osobą bądź z bliskimi. 

Masz wiadomość

Przyszła pora na klasyk, który na się nigdy nie znudzi. Ten film zdecydowanie wprowadzi nas w jesienny klimat. Dwoje nieznanych sobie ludzi pracuje w tej samej branży. On jest właścicielem sieci księgarń obejmujących całe miasto, ona jest właścicielką niewielkiego lokalu, gdzie sprzedaje się książki dla dzieci. Zgodnie z zasadą konkurencji są wrogami. Ale któregoś dnia nawiązują przypadkowy kontakt przez internet - tak rodzi się wzajemna sympatia. Ten film od lat chwyta za serce jednak chyba przez sentyment ciągle wracamy to tej pięknej historii. Za każdym razem wzrusza tak samo.

Stowarzyszenie Umarłych Poetów

Wybitny dramat o namiętności i pasji życia. Opowiada o ekscentrycznym profesorze,który wnosi w szacowne mury ekskluzywnej uczelni ducha poezji, miłości życia i samodzielnego myślenia. Zainspirowani przez niego chłopcy odnawiają sekretny związek - Stowarzyszenie Umarłych Poetów. Odkrywają w nim piękno zapomnianych utworów, a także prawo do marzeń, wolności i buntu. Film, który powinien obejrzeć każdy w okresie dojrzewania. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście – teraz jest idealny moment.

 

 

Nietykalni

Jak poprawić sobie humor kiedy za oknem ciągle pada? Wystarczy włączyć Nietykalnych! Ta historia zdarzyła się naprawdę. Sparaliżowany na skutek wypadku milioner zatrudnia do pomocy i opieki młodego chłopaka z przedmieścia, który właśnie wyszedł z więzienia. Zderzenie dwóch skrajnie różnych światów daje początek szeregowi niewiarygodnych przygód i przyjaźni, która czyni ich... nietykalnymi. Film, który bawi i wzrusza za każdym razem, ale przede wszystkim pokazuje czym jest prawdziwa przyjaźń 

Dziennik Bridget Jones

Ekranizacja bestsellerowej powieści Helen Fielding. Chyba nie ma osoby, która nie słyszała o tym filmie. Ale czy wszyscy oglądali? U progu nowego roku 32-letnia Bridget Jones postanawia wziąć swoje sprawy w swoje ręce - i zaczyna prowadzić intymny dziennik. Ma on wszelkie szanse stać się bestsellerem, bo Bridget ma wyrobione zdanie na temat mężczyzn, seksu, aerobiku, jedzenia i wszystkiego, czym żyje współczesna kobieta, a co najważniejsze - wali prawdę prosto z mostu i niczego nie owija w bawełnę. Chcesz rozpocząć nowe życie? Zaufaj Bridget – ona wie jak to zrobić! 

Ciepłe filmy na chłodne wieczory, czego potrzeba więcej do szczęścia?