Trudno się nie zgodzić, że perfumy to zawsze trafiony prezent. Sprawiają sporo radości i kobietom i mężczyznom, a do tego wyglądają gustownie. Wystarczy tylko ozdobna torebka lub papier, aby były gotowe do wręczenia. Perfumy uchodzą za jeden z najbardziej efektownych, a zarazem uniwersalnych podarunków. I to nie tylko wtedy, gdy znasz ulubiony zapach obdarowywanej osoby.

Jak wybrać zapach?

Jeśli wiesz, jaki jest ulubiony zapach osoby, którą zamierzasz obdarować prezentem to masz ułatwione zadanie. Większego wysiłku będzie wymagało odgadnięcie, jakie nuty zapachowe lubi Twój bliższy lub dalszy znajomy. Warto wiedzieć, że analiza cech charakteru, prowadzonego trybu życia czy styl ubierania ułatwi Ci podjęcie decyzji. 

Można przyjąć, że osoby na wysokich stanowiskach lub takie, które lubią otaczać się luksusem wybierają zapachy z górnej półki. Zaspokojenie ich gustów to nie lada wyzwanie… finansowe. Z pomocą mogą Ci przyjść kody promocyjne do drogerii: https://alerabat.com/kod-promocyjny/sephora. Dzięki nim nawet droższe perfumy będą w zasięgu Twojej ręki.

Osoby młode, lubiące aktywny tryb życia najczęściej sięgają po energetyzujące zapachy. Dla nich poszukaj perfum, które mają w składzie nuty cytrusowe, morskie, bergamotkę, zieloną herbatę, miętę czy kwiaty.

Dla starszych najlepszym wyborem będą nuty kwiatowe, róże, konwalie, fiołki.

Drogerie internetowe

Skoro wiesz już, jakie perfumy wybrać na prezent, czas wyruszyć na zakupy. Wiele osób decyduje się na "wizytę" w sklepie internetowym, który oferuje niższe ceny niż stacjonarny. Nawet, jeśli ceny są zbliżone, to dzięki kodom promocyjnym finalna kwota zamówienia może zostać zdecydowanie obniżona. 

Rekomendujemy zakupy w sklepach firmowych, takich jak drogeria Sephora. To miejsca o ugruntowanej pozycji rynkowej, które sprzedają wyłącznie oryginalne perfumy i inne kosmetyki. Pozostałe, mniej znane, kuszące zastanawiająco niskimi cenami, mogą mieć w asortymencie podróbki czy testery. Choć te drugie zazwyczaj pachną równie intensywnie jak oryginały, to jednak pakowane są w nieoryginalne opakowania, co wyklucza możliwość podarowania ich na prezent.