Audioteka prezentuje “Plan B”, serię audioreportaży, które są dowodem na to, że życie weryfikuje nasze założenia, a los jest wypadkową wielu czynników.

Cykl stworzyli Adam Bochiński i Maciej Hamela, którzy w 2018 roku otrzymali nagrodę w prestiżowym konkursie reportażystów “Melchiory”. Szturmem zdobyli świat reportażu oryginalnym ujęciem historii jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich obrazów - “Bitwy pod Grunwaldem” Jana Matejki.

Losy Rafała - polskiego Leonardo DiCaprio - który jest bohaterem pierwszego odcinka, twórcy śledzili od lat. Trudne sytuacje i niefortunne wybory doprowadziły do tego, że polski celebryta musiał podjąć fizyczną pracę w firmie przeprowadzkowej w Wielkiej Brytanii. Twórcy podczas licznych wypraw do Anglii uczestniczyli w codziennym życiu Rafała i poznawali kolejne etapy jego skomplikowanej sytuacji osobistej i finansowej.

Hamela i Bochiński byli także świadkami przełomowych momentów w życiu swoich bohaterów. Relacjonowali trudny proces adopcyjny dwóch chłopców w Wielkiej Brytanii, któremu stawili czoła Jacek i Marcin. Reportażyści byli obecni od samego początku, czyli od długotrwałego wywiadu przeprowadzonego przez brytyjski urząd adopcyjny, przez emocjonujące spotkania z chłopcami, aż po pierwsze dni pary z dziećmi razem w ich wspólnym domu.

“Plan B” to również inspirująca opowieść o Dagmarze i Marzenie. Para przystąpiła do niestandardowego zabiegu in vitro w Wielkiej Brytanii, a teraz boryka się z problemami rejestracji dziecka pary jednopłciowej w Polsce.

To, co łączy audioreportaże “Planu B” to historie z emigracją w tle. Bohaterowie obdarzyli twórców dużym zaufaniem, dzięki czemu udało się zebrać szczere i osobiste opowieści. Zgromadzenie ich wymagało ogromu czasu i wielu przebytych kilometrów.

Te i inne audioreportaże dostępne są dla członków Audioteka Klub. Pierwszego odcinka “Planu B” można posłuchać za darmo w nowej aplikacji Audioteki (do pobrania na Android i iOS).

 

 

Link do Audioteka Klub