Leszek Możdżer jest pianistą światowej klasy, odważnym eksploratorem i oryginalnym twórcą, wyróżniającym się własnym językiem muzycznym. Jazzem zainteresował się w klasie maturalnej, zaczynał od grania w zespole klarnecisty Emila Kowalskiego, potem związał się z legendarnym yassowym zespołem Miłość, grając jednocześnie w kwartecie Zbigniewa Namysłowskiego. W roku 1992 otrzymał wyróżnienie indywidualne na Jazz Juniors i od tamtego czasu zwyciężał we wszystkich kolejnych ankietach czytelników Jazz Forum w kategorii Fortepian, został też wielokrotnie uznany Muzykiem Roku.

 

 

Nagrywał płyty z najwybitniejszymi polskimi muzykami jazzowymi: Tomaszem Stańką (Pożegnanie z Marią), Januszem Muniakiem („One And Four"), Michałem Urbaniakiem („Live In Holy City"), Piotrem Wojtasikiem („Lonely City" i „Quest" z Billym Harperem oraz „Hope" z Dave'em Liebmanem), Adamem Pierończykiem („Live In Sofia" i „19-9-1999"), Henrykiem Miśkiewiczem („Ja nie chcę spać") i Anną Marią Jopek (m.in. „Bosa", „Barefoot" i „Upojenie"). Grał również ze Zbigniewem Preisnerem (m.in. „Requiem dla mojego przyjaciela" oraz „10 łatwych utworach na fortepian"). Od lat współpracuje również z mieszkającym w Los Angeles Janem Kaczmarkiem (nagrania dla wytwórni 20th Century Fox oraz Miramax), z którym nagrał nagrodzoną Oscarem muzykę do filmu „Finding Neverland".

 

 

Możdżer koncertował i nagrywał też z międzynarodowymi gwiazdami (wśród nich byli m.in. David Friesen, Pat Metheny, Arthur Blythe, Buster Williams, Billy Harper, Joe Lovano, Archie Shepp, David Liebman, Charles Fox, LesterBowie, David Gilmour, Marcus Miller, John Scofield i Steve Swallow.)  Najbardziej słynie jednak z projektów solowych i nagrań autorskiego trio z Larsem Danielssonem i Zoharem Fresco. Publiczność 3-Majówki będzie miała okazję zapoznać się z Możdżerem w najbardziej rasowym, solowym wydaniu.

 

Leszek Możdżer wystąpi we Wrocławiu 3 maja. Swój udział w festiwalu 3 - Majówka 2020, który potrwa od 1 do 3 maja potwierdzili również: Apocalyptica - symfoniczno-metalowa formacja z Finlandii, The Sisters Of Mercy - legenda brytyjskiej muzyki nowofalowej lat 80', Epica - holenderska gwiazda symfonicznego i gotyckiego metalu, Korpiklaani - fińska reprezentacja folk-metalu, Peter Hook - basista legendarnego zespołu Joy Division, Gerry Leonard - gitarzysta Davida Bowiego, który zaprezentuje projekt Bowie Starman  z największymi przebojami zmarłego 4 lata temu Davida Bowiego oraz cała plejada polskich artystów.

 

Bilety jednodniowe: 89 zł 

Karnety 1-3.05: 175 zł 

Karnety 1-2.05: 135 zł 

Karnety 2-3.05: 135 zł 

 

Bilety oraz karnety dostępne w sprzedaży online