Po pięciu latach przerwy na Audioriver wraca jeden z najbardziej rozpoznawalnych projektów w muzyce elektronicznej, bliski szczególnie miłośnikom brzmień drum & bass. Noisia – bo o nich mowa – to czołowi przedstawiciele gatunku, twórcy aż trzech wytwórni i autorzy remiksów m.in. dla takich artystów, jak Moby czy The Prodigy. Ich powrót na Audioriver ma szczególne znaczenie, bo pod koniec zeszłego roku trio ogłosiło zakończenie wspólnej działalności i zapowiedziało pożegnalną trasę występów. Ich występ w Płocku będzie to jednym z ostatnich setów Noisii na świecie. 

 

Noisia - Tommy's Theme

 

Do line-upu 15. edycji festiwalu dołącza dwóch topowych artystów międzynarodowej sceny i ulubieńców fanów. Solomun to ikona elektroniki, szef wytwórni DIYNAMIC i jeden z najbardziej charakterystycznych DJ-ów na świecie, którego występy cieszą się ogromnym zainteresowaniem na każdym kontynencie. Ze świetnych setów na żywo słynie także Claptone, czyli fenomen muzyki house. Zamaskowany artysta jest autorem takich hitów, jak „No Eyes” i „Under The Moon”, remikserem takich gwiazd, jak Gorillaz, Faithless czy New Order oraz twórcą jednego z najpopularniejszych cyklów imprez na Ibizie – The Masquerade. 

 

Solomun @ Chambord x Cercle Festival 2019

 

 

Claptone ft. Nathan Nicholson - Under The Moon

 

 

Do Płocka powraca też Joris Voorn, który kapitalnie zakończył nocną część festiwalu podczas edycji 2017. Pod koniec zeszłego roku Holender wreszcie wydał swój najnowszy, pełnowymiarowy krążek, gdzie gościnnie pojawiła się m.in. grupa Underworld. W ostatni weekend lipca w Płocku zagra również włoski duet Mind Against. Bracia Fognini to specjaliści w tworzeniu przestrzennych i głębokich odmian elektroniki, charakterystycznych dla takich wytwórni, jak Afterlife czy Life & Death. 

 

Joris Voorn - Antigone (Radio mix)

 

 

Mind Against @ Centro Ceremonial Otomí for Cercle

 

 

I Hate Models to obecnie jedna z najpopularniejszych postaci na scenie techno. Francuski artysta oficjalnie zadebiutował w 2015 r. i od tego czasu zebrał sporą dyskografię, a w zeszłym roku wydał swój debiutancki album pt. „L’Age De Metamorphoses”. Znacznie wcześniej na scenie pojawili się Kangding Ray i Sigha – również znani międzynarodowej publiczności ze względu na solowe występy i wydawnictwa. Na Audioriver usłyszymy ich wspólny projekt Neon Chambers, który w zeszłym roku wydał bardzo ciekawe wydawnictwo w wytwórni Dekmantel.

 

Awakenings ADE 2018 | I Hate Models

 

 

Neon Chambers - Cascade

 

 

Swój udział w obszernym programie muzycznym Audioriver mają także polscy artyści – ciekawych nazwisk i projektów nie zabraknie również w tym roku. Mowa m.in. grupie Kamp!, która od lat dostarcza publiczności popowo-elektroniczną mieszankę hitów, na czele z „Melt”, „Cairo” czy „Dalida”. Co ważne, ich ostatnia trasa pokazała, że grupa nadal świetnie czuje się w graniu tanecznego materiału pełnego improwizacji i energii. 

 

KAMP! LIVE

 

 

Listę artystów w trzecim ogłoszeniu Audioriver 2020 zamykają artyści związani z najważniejszymi wytwórniami na scenie drum & bass. The Prototypes mają na koncie współpracę m.in. z Shogun Audio i Viper Recordings, natomiast Degs to przedstawiciel Hospital, gdzie wydał utwory m.in. z udziałem London Elektricity czy Etherwood. 

 

Degs - Poveglia (feat. De:tune)

 

 

The Prototypes - Let It Roll 2019

 

 

Karnety na Audioriver 2020 można zdobyć za pośrednictwem serwisu eBilet.pl.

Fundacja Jest Akcja! jest organizatorem festiwalu Audioriver, który odbędzie się w Płocku w dniach 24-26 lipca 2020 r. 

 

Artyści ogłoszeni do tej pory:

Artbat, BICEP live, Bryan Gee ft. MC Felon, Catz 'n Dogz, Claptone, Degs, Dr. Rubinstein, Fred V, Gorgon City, The High Contrast Band, I Hate Models, Joris Voorn, Joyhauser, Kamp!, Kas:st live, Lane 8, Len Faki, Mathame, Mind Against, Neon Chambers (Kangding Ray & Sigha), Noisia, Orbital, Paula Temple b2b SNTS, Solomun, Spor, The Prototypes, Viper Diva (Shlømo & Hadone) live, VTSS, Zardonic & Fickle6 present Takeover oraz ZHU.