O edukacyjnym aspekcie wielkich festiwali muzycznych powiedziano już wiele. Jednak Organizatorzy Audioriver od mówienia zawsze woleli działanie. Dlatego co roku zwracają uwagę na ważne tematy społeczne. Podczas zeszłorocznej edycji w samym sercu Festiwalu powstała strefa Fundacji #sexed Anji Rubik, gdzie można było swobodnie porozmawiać o seksie i intymności, a także bezpłatnie się przebadać. Konsekwentnie wprowadzane są rozwiązania redukujące ilość śmieci na festiwalu: wielorazowe kubki, segregacja, ograniczenie materiałów reklamowych. Przy okazji jubileuszowej edycji, konkretnym zmianom w samej organizacji towarzyszyć będzie całoroczny program działań proekologicznych, który opracowywany jest w ścisłej współpracy z Jagną Niedzielską, polską twarzą ruchu zero waste

W tym roku wymiata Audioriver! Szykujcie się na szereg wydarzeń przez cały rok! Tak! Przez cały rok, a nie tylko w czasie samego festiwalu. Razem z Audioriver będę pomagać, podpowiadać i pokazywać, jak być zero waste, działać bardziej ekologicznie w pojedynkę oraz w grupie! Nie zapominamy o muzyce! Będziemy słuchać najlepszej muzyki i będziemy się bawić z poszanowaniem planety. Pamiętajcie, ta edycja Audioriver to nie 3 dni, to prawie 365 dni ważnych i przyjemnych treści! Będziemy się słyszeć online i offline, do zobaczenia soon! – mówi Jagna Niedzielska. 

Organizatorzy podkreślają – Audioriver to Wy – dlatego w rozwinięcie formuły zaangażowani będą artyści i przyjaciele, a także publiczność Festiwalu. Wielotysięczna grupa najwierniejszych fanów zawsze udowadniała, że Audioriver to najważniejsze święto w roku.

Jagna to mistrzyni niemarnowania, autorka poradników jak nie produkować odpadów. Niespokojny duch polskiej sceny kulinarnej. Nastawiona na nieustanny rozwój pod okiem największych światowych autorytetów nurtu „No Waste”, w tym szefa kuchni pionierskiej restauracji „Silo” w Angielskim Brighton – Douglasa McMastera i helsińskiej restauracji „Nolla” o tym samym profilu. Prowadzi program „Jagny Niedzielskiej kuchnia bez resztek” i współprowadzi „Widelcem po mapie”. Uczy technik gotowania i sposobów planowania zakupów.

 

Ale teraz coś od Piotra Orlicza

 

Rodzino Audioriver,

 

Od kilkunastu dni znajdujemy się w rzeczywistości, o której kilka tygodni temu nikt by nie pomyślał.

 

Może to czas, abyśmy zastanowili się nad różnymi sprawami i spędzili więcej chwil w domach z najbliższymi, bo tak często brakuje go na co dzień. Być może ten okres, choć jest trudny pod wieloma względami, to okazja, aby wykorzystać go do czegoś dobrego. Przez 30 ostatnich lat, szczególnie w naszym kraju dokonaliśmy razem niemożliwych rzeczy i warto o tym pamiętać. Wierzę, że to co dzieje się teraz, musi minąć.

 

Obecny okres to dla nas co roku czas wzmożonej pracy nad festiwalem. Potwierdzamy bookingi Artystów, projektujemy sceny, składamy pełną dokumentacje do wymaganych prawem (ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych) służb czy współpracujemy z partnerami – sponsorami czy mediami. Według naszego harmonogramu, niebawem ogłaszamy kolejnych artystów, a w najbliższą niedzielę kończy się sprzedaż obecnej puli biletów. Nie dopuszczamy myśli o tym, że nie spotkamy się w ostatni weekend lipca na plaży w Płocku.

 

Odpowiadając na Wasze pytania – jako właściciel festiwalu, mogę Was wszystkich zapewnić, że w przypadku tego negatywnego scenariusza będziemy dokonywać zwrotów za bilety. Zwrócimy wszystkie środki jakie otrzymamy od ebilet.pl. W takim wypadku wszelkie koszty, które poniesiemy w związku z organizacją edycji 2020, zostaną pokryte ze środków Fundacji i moich.

 

Będziemy także oferować możliwość zachowania biletu na kolejną edycję w 2021 roku lub jeszcze jedną opcję, ale o tym trochę później (szykujemy dla całej naszej Rodziny dużą niespodziankę).

 

Trzymajmy kciuki, siedźmy w domach i widzimy się w dniach 24-26 lipca na 15. edycji Audioriver!

 

Piotr Orlicz-Rabiega

Audioriver Festival

 

 

Fundacja Jest Akcja! jest organizatorem festiwalu Audioriver, który odbędzie się w Płocku w dniach 24-26 lipca 2020 r. 

 

Artyści ogłoszeni do tej pory:

Artbat, BICEP live, Bryan Gee ft. MC Felon, Catz 'n Dogz, Claptone, Degs, Dr. Rubinstein, Fred V, Gorgon City, The High Contrast Band, I Hate Models, Joris Voorn, Joyhauser, Kamp!, Kas:st live, Lane 8, Len Faki, Mathame, Mind Against, Neon Chambers (Kangding Ray & Sigha), Noisia, Orbital, Paula Temple b2b SNTS, Solomun, Spor, The Prototypes, Viper Diva (Shlømo & Hadone) live, VTSS, Zardonic & Fickle6 present Takeover oraz ZHU.

Karnety na Audioriver 2020 można zdobyć za pośrednictwem serwisu eBilet.pl: https://bit.ly/2faykc5  oraz w wybranych punktach stacjonarnych w całej Polsce tutaj

Partnerzy festiwalu: Miasto Płock, POKiS, BURN Energy Drink, True Music

Patroni medialni: TVP Kultura, 4funTV, Co Jest Grane 24, NOIZZ, MUNO, Mówią Na Mieście, Papaya.Rocks,, onet.pl

 

Opieka medialna: SZUSTOW. Kultura i komunikacja