W trosce o zdrowie i życie większość osób starszych musiała pozostać w swoich domach, a część z nich straciła możliwość pomocy z zewnątrz. Wrocław to drugie miasto, które oficjalnie dołącza do realizacji akcji #PosiłekDlaSeniora w formule: #PosiłekDlaSeniora by Pasibus.

 

Celem #PosiłekDlaSeniora jest pomoc poprzez zapewnienie pełnowartościowej całodziennej diety dla osób starszych, które przez sytuację spowodowaną skutkami panującego wirusa są grupą najbardziej zagrożoną. Akcja #PosiłekDlaSeniora wystartowała 21 marca w Warszawie.

Rozwiezione zostały już tysiące posiłków na terenie stolicy. Organizatorzy, warszawska grupa gastronomiczna Grupa Warszawa, przekonali się na własne oczy czym jest głód i wyobcowanie Seniorów. 

 

W akcję zaangażowały się także gwiazdy. M.in. Ola Domańska, Maja Bohosiewicz, Jankes, What Ana Wears czy Ania Lewandowska i Kasia Dziurska. 

 

Codziennie pod drzwi Seniorów dostarczane są zestawy 4 zbilansowanych posiłków składających się ze śniadania, zupy, dania głównego oraz podwieczorku.

 

Stworzony przez Grupę Warszawa program jest szansą na pomoc nie tylko seniorom, ale także pracownikom gastronomii, którzy w obecnej sytuacji zostali bez szansy na pracę. Biorąc w nim udział pomagasz podwójnie.

 

Nie będziemy siedzieć bezczynnie, to wiedzieliśmy od razu! Czujemy potrzebę działania i jesteśmy gotowi pomóc w tej trudnej sytuacji całej Polsce.” - komentują założyciele Grupy Warszawa. 

 

Dlatego w piątek 17.04 wystartowali z akcją na terenie Wrocławia, gdzie posiłki będą przygotowywane przez Pasibus - kultową sieć burgerowni, wywodząca się z Wrocławskiego street foodu. 

Organizatorzy chcą rozwinąć projekt na całą Polskę. Dzięki wpłatom chcą pomagać nie tylko w czasach epidemii, ale też po jej zakończeniu.

 

Już wkrótce kolejne miasta.

 

Jak możesz pomóc? Wpłać dowolną kwotę (liczy się każda cegiełka!) na https://zrzutka.pl/nnzndz, Organizatorzy razem z partnerami za zebrane pieniądze przygotują i dostarczą posiłki potrzebującym, wg wskazanych miejsc przez miejskie instytucje, zajmujące się pomocą dla nich na co dzień. Możesz także wpłacić pieniądze na konkretną osobę i wybrać konkretną ilość dni wsparcia posiłkami. 

 

Wszystkie szczegóły na stronie akcji:  https://zrzutka.pl/nnzndz

Ogólnopolski: posilekdlaseniora@grupawarszawa.com

Wrocław: wroclaw@posilekdlaseniora.pl

 

ORGANIZATOR:

Grupa Warszawa