Zasady Hot16Challenge są jasne i proste.

Zadaniem osób biorących udział w akcji jest nagranie „gorącej 16”, czyli 16-wersowej zwrotki i nominowanie kolejnych artystów do uczestniczenia w wyzwaniu.

Hot16Challenge nie jest niczym nowym. Początek to rok 2014, kiedy to Tede odmówił oblania się wodą z lodem w ramach Ice Bucket Challenge. Wtedy Solar z duetu Solar/Białas nagrał swojego 16-wersowca i dał wymienionym przez siebie raperom 72 godziny na odpowiedź.

 

 

Po raz kolejny akcję zainicjował Solar, który rzucił wyzwanie Macie i Taco Hemingwayowi.

 

 

Raperzy odpowiedzieli w wyznaczonym czasie i nominowali kolejne osoby. Dzięki temu w 2. edycji Hot16Challenge udział wzięli już chociażby Szpaku, Norbi i Klocuch. Prócz nich swoje 16-wersowece nagrali m.in. Przemek Ferguson, Białas czy Bedoes. Lista nazwisk powiększa się z każdą chwilą.

 

 

W akcję zaangażowali się zarówno najpopularniejsi polscy raperzy, jak Łona, Kękę, Taconafide, Mata, Zeus, Bisz i Dwa Sławy, ale także osoby spoza środowiska, jak Dawid Podsiadło, Rafał Brzozowski, Paweł Domagała, Igor Herbut i Paulina Przybysz.

 

 

Wyzwanie podjęli też ludzie, którzy na co dzień nie mają zbyt wiele wspólnego z muzyką, m.in. kontrowersyjny biznesmen Zbigniew Stonoga, youtuber Klocuch, czy kulturysta i trener personalny Michał Karmowski. 

 

 

Rozwój akcji można śledzić na stronie hot16challenge.network.