Bez Pudła

Sklep, który kieruje się filozofią Zero Waste we Wrocławiu. Cieszy się ogromną ogromną popularnością w Polsce. Jeśli stawiacie na ekologiczny styl życia, to zdecydowanie odnajdziecie się w tym miejscu. Żywność na wagę, naturalne kosmetyki, mnóstwo produktów na wagę oraz wiele innych artykułów, które możecie wykorzystywać wielorazowo. Warto śledzić fanpage na Facebooku, ponieważ pojawią się rzeczy ‘’spod lady’’, dzięki czemu możecie się zaopatrzyć w artykuły spożywcze, których data ważności zbliża się ku końcowi. Zapomnijcie o woreczkach foliowych czy jednorazowych plastikowych pojemnikach! Możecie tutaj wpadać prawie codziennie, jedynie w niedzielę oraz środę sklep jest nieczynny. 

Gdzie? Ul. Grabiszyńska 55/2

 

 

Bemuke.pl

Największy we Wrocławiu sklep z produktami ekologicznymi i zdrową żywnością. Istnieje również możliwość zamówień online, które możecie odebrać stacjonarnie nawet w ciągu trzech godzin! Mają duży wybór lokalnych serów, mięs wędlin. Setki mąk, kasz, przypraw i ziół na wagę w strefie Zero Waste. Jeśli chodzi o obsługę to możecie liczyć na dietetyków oraz doradców żywieniowych, którzy doradzą Wam w wyborze. Zakupy w tym miejscu to gwarancja sprawdzonego składu i zdrowej żywności! Możecie robić tutaj zakupy od poniedziałku do soboty. 

Gdzie? Ul. Przyjaźni 2

https://bemuke.pl/

 

 

EkoPestka

Tutaj natomiast znajdziecie duży wybór oliw i olei znakomitej jakości, ale również kremy balsamiczne i octy! Wszystkie te produkty oczywiście możecie kupić do butelek. Jeśli nie macie swojej – możecie taką dostać na miejscu. Uzupełnieniem oferty są produkty ekologiczne oraz kremy balsamiczne bądź na bazie octu winnego sprzedawane w szkle lub kartonikach. W tym miejscu zawsze możecie liczyć na profesjonalną obsługę. 

Gdzie? ul. Św. Antoniego 26

Oto nasze wskazówki jak niwelować straty w żywności:

  1. Zawsze planuj zakupy
  2. Planuj posiłki z wyprzedzeniem
  3. Zadbaj o właściwe przechowywanie jedzenia
  4. Wykorzystuj resztki
  5. Używaj zamrażarki

Robicie zakupy w takich sklepach?