Niemniej FALA – Pawilon nad Wisłą ma plany na kolejne dni wakacji, jak i powakacyjny czas: na koniec sierpnia jeszcze za deckami stanie DJ’ane WYRODNA vel Kędziora, która przeciwdziała dyskryminacji i puszcza muzykę wspierając tzw. imprezy branżowe: Manify, Parady, benefity. Ponadto po pierwszej bardzo udanej potańcówce nadwiślańska Fala szykuje drugą edycję SKAbalangi! Natomiast 5 września SZTOS! Ewa Demarczyk polskiego undergroundu, a to oznacza koncert SIKSA promujący nowy album "Zemsta na wroga".

 

Filmowy wieczór nad Wisłą czyli plenerowe kino w Fali – Pawilon

Tuż przy brzegu warszawskiej Wisły, na falującym ekranie, w każdą środę o godz. 21.00 rozstawiany jest duży ekran. Ojcowie założyciele FALI zapraszają wszystkich miłośników kina na bezpłatne seansy filmowe, w których można uczestniczyć niemalże leżakując! 

 

Najbliższy repertuar:


19.08 La la land (2016)

https://www.facebook.com/events/3224787384270744

 

Ortaliony/ Sarba - Na Fali Szelest

20.08.2020, godz. 20.00 (czwartek)

Model sportowy, syntetyczny, odporny na zniszczenie, nieprzemakalny. Klasyczny. W 100% skupiony na melodii i basie - Czyli połowa ekipy Ortaliony - Sarba.

Rocznik ’78. Na scenie od ’92, przez wiele lat jako perkusista (okazjonalnie basista) składów w szeroko pojętej scenie D.I.Y. w Warszawie i Berlinie.
Kiedyś aktywny mechanik rowerowy.
Przygoda z DJką zaczęła się w roku ’12 wraz z dołączeniem do kolektywu Teresa & Tygrysy. Dziś DJ w składzie Ortaliony.
Od wielu lat pracuje na różnych stanowiskach przy trasach koncertowych z zespołami z całego świata. Obecnie manager produkcji zespołu Behemoth.

https://www.facebook.com/events/215149679923539/

 

Nadwiślańskie Silent Disco!

21.08.2020, godz. 20.00 (piątek)

Na punkcie Silent Disco oszalał cały świat. Zatem potańczymy wspólnie do najfajniejszych. Fala - Pawilon nad Wisłą zaprasza na najcichszą dyskotekę – a będzie tak: Wy w święcących słuchawkach, tańczący na całej Płycie Desantu, nad brzegiem rzeki.

Jest to ulubiona impreza ekipy barowej, a oszaleli na jej punkcie, gdyż wreszcie mogą popracować w ciszy, poza chóralnym śpiewaniem refrenów. Oszaleli też sąsiedzi, bo wreszcie mogą spać spokojnie, oszaleliśmy i my!

Ojcowie założyciele domu kultury Fala – Pawilon porywają wszystkich, którzy chcą potupać w ciszy i z odpowiednim dystansem społecznym. Słuchawki bezprzewodowe, wykorzystujące te same fale radiowe, umożliwią korzystanie z trzech rożnych kanałów muzycznych.

https://www.facebook.com/events/3187319904689695/

 

Dj Krzaku na fali

22.08.2020, godz. 21.00 (sobota)

Tropikalny wieczór z DJ Krzaku (Selecta Arrbusto).

Od 1996 roku czynnie uczestniczy w polskiej scenie reggae, etno i klubowej. Jego głównym nurtem zainteresowań jest szeroko pojęta muzyka karaibska (reggae, Dancehall, Calypso, Mento ...) we wszystkich jej odmianach, choć nie stroni też od mocniejszych bitów rodem z UK (jungle, D’n’B, Dubstep, Breakbeat). Inną muzyczną pasją jest muzyka etniczna z całego świata, z naciskiem na kraje afrykańskie oraz latynoamerykańskie.

 

https://www.facebook.com/events/220180012689701/

DJ'ane Wyrodna vel Kędziora 

27.08.2020, godz. 20.00 (czwartek)

Za deckami tym razem stanie DJ’ane WYRODNA vel Kędziora. W ciągu dnia przeciwdziała dyskryminacji, nocą puszcza muzykę wspierając tzw. imprezy branżowe: Manify, Parady, benefity. Dla równości zrobi wiele! O sobie mówi: „Szanuję elektro, lubię tańce, dbam o parkiet” No i najważniejsze, gra co lubi a nie lubi jak ma grać co innego! 

https://www.facebook.com/events/945154405996202/

 

SIKSA na dachu!

05.09.2020, godz. 20.00 (sobota)

Zapraszamy na koncert SIKSA promujący nowy album "Zemsta na wroga", który ukaże się 4 września nakładem Anteny Krzyku na winylu i CD.
Gramy z dachu Fala - Pawilon nad Wisłą // wstęp wolny!

SIKSA [Ewa Demarczyk polskiego undergroundu]

https://siksa.bandcamp.com/
www.facebook.com/xsiksax/
https://www.instagram.com/siksa_forever/

SIKSA (ur. 21 listopada 2014 w Gnieźnie, zm. 27 lipca 2019 w Czechach) - córka Ciarki i Porażki z domu Freiheit. Pierwsze lata życia spędziła nie konkurując. Niezwykle uzdolniona, ukończyła czas próby nie uzyskując dyplomu. Będąc zaproszoną nie podjęła współpracy, następnie przeżywszy wielką miłość pisze piosenki o tematyce lirycznej. Łączy nieprecyzyjny warsztat z ograniczoną paletą. W jej twórczości widzimy zanikające już wiejskie chałupy, stare dworki, kępy drzew, trawy, szuwary, strumyki skąpane w popiele i popłochu. Dzikie gęsi szykują się do odlotu, podmiot schodzi w podziemie. Weteranka nigdy nie nazwana "Agnieszką Osiecką polskiego Undergroundu". Po wojnie SIKSA zamieszkała w ubytku przegrody międzykomorowej, udając szmer serca.

https://www.facebook.com/events/291996282051938/

 


Fala - Pawilon nad Wisłą
Płyta Desantu, Bulwary Wiślane
Wstęp wolny!

 

https://www.facebook.com/falapawilon/