Nowa Rezydencja jest projektem spontanicznym – powstałym w reakcji na Covid-19 i brak możliwości organizacji imprez i eventów w dotychczasowym kształcie. Odpowiadają za nią twórcy tak cenionych cykli, jak this.place i Roof Party, którzy szybko musieli znaleźć dla siebie nowe miejsce – takie, które będzie jednocześnie duże i bezpieczne dla uczestników.

Majestatyczny budynek dawnego centrum administracyjnego Huty im. T. Sendzimira okazał się idealny. Posiada on ogromne patio i ogród oraz jest oddalony od najbliższych mieszkań na tyle, że pozwala grać muzykę na wolnym powietrzu do wczesnych godzin porannych.

10 lipca odbyło się tam pierwsze wydarzenie i od tamtego czasu z każdym tygodniem miejsce nabiera kształtu i rozmachu.

 

 

Historyczne patio i klimatyczny ogród Nowej Rezydencji zdążyły już gościć u siebie takie postaci, jak Catz 'n Dogz, ANII czy KAMP! w wersji DJ-skiej, ale wygląda na to, że najmocniejsze karty organizatorzy zostawili sobie na końcówkę lata.

Już w ten piątek zobaczymy tam naszego rodzimego specjalistę od techno – Septa, a w sobotę wydający między innymi w Afterlife i Innervisions włoski duet Fideles.

 

 

4 września scenę przejmie Słowenka Brina Knauss, którą wielu pamięta za jej genialnego seta na zeszłorocznym Audioriver Sun/Day.

Z kolei tydzień później w piątek Nową Rezydencję przejmie Oliver Huntemann znany z solowej twórczości oraz kooperacji ze Stephanem Bodzinem i Dubfire'em, a sobotą rządzić będzie Somewhen – reprezentant nowego pokolenia techno w Berlinie.

 

 

Następnie 19 września wystąpi rezydent słynnego praskiego klubu Roxy, Biodan, a miesiąc zamkniemy setem back to back dwóch reprezentantów wytwórni Second State: Michaela Kleina oraz Deasa .

 

 

 

Popołudniowe i nocne imprezy to jednak nie jedyny walor Nowej Rezydencji. Odbywają się tam także koncerty artystów spoza elektronicznych kręgów, a także spotkania poświęcone psychologii oraz kino letnie. Nie wolno też zapomnieć o świetnych food truckach, w których znajdziemy owoce morza, burgery, kuchnię indyjską, azjatycką czy belgijskie frytki.

Nowa Rezydencja mieści się przy ulicy Ujastek 1 zaprasza co tydzień od czwartku do niedzieli.

Więcej na www.nowarezydencja.pl