Technologia cyfrowa opanowała współczesny świat. Muzyka nie jest tu wyjątkiem – komputer stał się jednym z najważniejszych narzędzi dla współczesnego twórcy. Wirtualne instrumenty i efekty pozwalają na tworzenie profesjonalnych kompozycji w domowych warunkach.

Również dzieciom, które w środowisku cyfrowym poruszają się często sprawniej, niż dorośli. Jak sprawić, żeby domowy sprzęt wykorzystały w sposób twórczy i rozwijający? Na przykład pokazując im świat produkcji muzycznej.

 

 

Kids Beats Basic to zajęcia dzieci i młodzieży w wieku 10–14 lat, które wprowadzają w niesamowity świat cyfrowej twórczości. Uczą wykorzystywania wirtualnych narzędzi do tworzenia własnej muzyki.

Podczas praktycznych zajęć młodzi kursanci poznają podstawy obsługi programu Ableton Live, instrumentów cyfrowych i teorii muzycznej. Na koniec komponują swój własny utwór. Wiedza zdobyta w ramach Kids Beats pozwoli im z łatwością tworzyć dalej w domu. 

Dzieci mają niesamowite pokłady kreatywnej energii. Tradycyjna edukacja muzyczna skutkuje często jej tłumieniem. Nieumyślnym wdrażaniem w narzucone ramy. Produkcja muzyczna to przede wszystkim samodzielność – nauka narzędzi, dzięki którym można zrealizować najbardziej szalone i nieoczywiste pomysły. A tych dzieci zawsze mają najwięcej! To poczucie wolności zostaje na dłużej. Z dużą dumą obserwuję dalsze muzyczne poczynania naszych najmłodszych absolwentów – mówi Mateusz Telega, założyciel Akademii Dźwięku i pomysłodawca kursów Kids Beats.

 

Zajęcia Kids Beats prowadzone są w dwóch formach

 

Kids Beats Intro – warsztat dla dzieci, które chcą przekonać się na czym polega cyfrowa produkcja muzyczna. W czasie dwóch godzin lekcyjnych (2x45 min.) poznają tajniki pracy z wirtualnymi instrumentami i tworzą swój pierwszy rytm perkusyjny. 

Szczegóły i zapisy: zajęcia muzyczne dla dzieci Kids Beats Intro

 

Kids Beats Basic – kurs wprowadzający do świata muzyki współczesnej. W trakcie 12 spotkań młodzi uczestnicy poznają podstawy obsługi oprogramowania i kontrolerów, podstawy teorii muzyki, szukają inspiracji w najciekawszych przykładach muzyki współczesnej i realizują swoją pierwszą produkcję. 

Szczegóły i zapisy: zajęcia muzyczne dla dzieci Kids Beats Basic

 

Kursy odbywają się w małych, 8-osobowych grupach, zapewniających indywidualny kontakt z doświadczonymi trenerami Akademii Dźwięku. 

 

Udział w zajęciach nie wymaga żadnego dodatkowego sprzętu.

 

Więcej na: Akademia Dźwięku

FB: Kids Beats

 

Akademia Dźwięku to pierwsza szkoła produkcji muzycznej w Polsce. Od 12 lat wyznacza standardy kształcenia profesjonalnych producentów. Jakość programów nauczania potwierdza status jedynej w Polsce Certyfikowanej Szkoły Ableton. Poza działalnością edukacyjną podejmują także działania na rzecz integracji i promocji środowiska producenckiego. W latach 2014–2018 organizowali legendarny cykl wydarzeń Miasto Pełne Dźwięków.