W tym roku po raz pierwszy Kino Dzieci odbędzie się w formule hybrydowej – poza pokazami w kinie, część filmów dostępna będzie także online.

W programie 7. edycji znajdzie się ponad 150 tytułów – filmów pełnometrażowych i zestawów filmów krótkich, animacji, filmów aktorskich oraz dokumentów wybranych dla widzów w wieku 4-12 lat. Jak co roku, program został podzielony na sekcje: wśród nich Konkurs Główny oraz Konkurs Filmowych Odkryć, w którym zobaczymy produkcje o wyjątkowej różnorodności gatunkowej i stylistycznej. Po ubiegłorocznej filmowej podróży na Półwysep Apeniński, tym razem obierzemy kurs na najlepszą kinematografię dziecięcą z Litwy, Łotwy i Estonii – wszystko za sprawą sekcji Nad Bałtykiem.

Nowością w programie będą dwie sekcje: Europejskie kino dokumentalne, przybliżające życie młodych ludzi i otaczający ich świat, oraz Kino Dzieci o wychowaniu dedykowane dorosłym widzom.

Nie zabraknie też filmowych spotkań z bohaterami klasyki i najnowszej literatury w ramach sekcji Kino Dzieci z nosem w książkach czy Klasyki Kina Dzieci prezentującej ulubione filmy z poprzednich edycji.

W dniu rozpoczęcia imprezy (sobota, godz. 10:30) szczególnie polecamy pokaz estońskich krótkich animacji o przygodach rezolutnej Miriam, z muzyką na żywo w wykonaniu Sama Alty’ego – piosenkarza z Nowej Zelandii. Dzień później (niedziela, godz. 13:00) z widzami filmu Tarapaty 2 spotkają się aktorzy występujący w produkcji: Mia Goti, Jakub Janota-Bzowski i Marta Malikowska – filmowi Felka, Olek i Kaja.

Program i bilety