Cyfrowe narzędzia produkcji muzycznej są coraz doskonalsze i bardziej dostępne. Albumy nagrywane w domowych studiach trafiają na szczyty list przebojów – choćby zeszłoroczny debiut Billie Eilish czy najnowsza płyta Fiony Apple. Bez rzetelnej i ułożonej wiedzy na temat produkcji muzycznej ta dostępność może jednak przytłoczyć. Które narzędzia wybrać? Jak wykorzystać ich potencjał? Jak zabrać się za komponowanie własnych utworów? I jak sprawić, żeby gotowe kompozycje brzmiały na najwyższym poziomie? 

Warszawska Akademia Dźwięku powstała właśnie po to, by na te pytania odpowiadać. Teraz do ich flagowego kursu – Produkcja Muzyczna od Podstaw – dołączył kurs Produkcja Muzyczna On-Line. Dzięki niemu własną przygodę z tworzeniem muzyki mogą rozpocząć osoby z całej Polski. Kurs przygotowuje do swobodnej pracy w programie Ableton Live – najpopularniejszym programie produkcyjnym. Uczy posługiwania się najważniejszymi narzędziami producenta: syntezatorami, samplerami, efektami dźwiękowymi. Przybliża podstawowe zasady kompozycji: skale, akordy, rytmy perkusyjne i aranżację. Pokazuje najlepsze sposoby rejestracji dźwięku w warunkach domowych i miksowania własnych produkcji

 

 

 

Akademia Dźwięku to coś więcej niż szkoła. Stworzyliśmy miejsce dedykowane nie tylko przekazywaniu wiedzy, ale również nawiązywaniu relacji i tworzeniu społeczności producentów muzycznych. Kluczowym elementem naszych kursów jest kontakt z trenerem i grupą – zarówno w trakcie zajęć, jak i pomiędzy nimi. Rownież na zajęciach on-line – mówi Mateusz Telega, założyciel Akademii Dźwięku, Certyfikowany Trener Ableton.

Kurs to 60 godzin webinarowych zajęć z trenerami Akademii Dźwięku, prowadzonych ze specjalnie do tego celu stworzonego studia streamingowego. Spotkania odbywają się w niewielkich grupach i stawiają na interakcję między uczestnikami i ich stałą współpracę z trenerem. Wszystko w jakości HD. 

Uczestnicy kursu dostają również dostęp do autorskiej platformy e-learningowej SoundLab z materiałami uzupełniającymi, dodatkowymi zadaniami i rozbudowaną funkcją społecznościową, która pomaga utrzymać regularny kontakt ze swoją grupą i trenerem.

 

Więcej na: Akademia Dźwięku

FB: @AkademiaDzwieku

IG: @akademia_dzwieku

YT: @Akademia Dźwięku

 

Akademia Dźwięku to pierwsza szkoła produkcji muzycznej w Polsce. Od 12 lat wyznacza standardy kształcenia profesjonalnych producentów. Jakość programów nauczania potwierdza status jedynej w Polsce Certyfikowanej Szkoły Ableton. Poza działalnością edukacyjną podejmują także działania na rzecz integracji i promocji środowiska producenckiego. W latach 2014–2018 organizowali legendarny cykl wydarzeń Miasto Pełne Dźwięków.