Na wystawie znajdują się obiekty z siedemnastu pracowni z całej Polski, wykonane w różnych technikach i materiałach. Wszystkie prezentują najwyższy poziom wykonania.

Są wśród nich meble (Square Drop, Aleksander Oniszh, Wood Workshop, The Whole Elements), tkaniny (Cottongrass, In weave, Tartaruga), ceramika (Olga Milczyńska, Mosko, Hadaki, Ende), przedmioty stricte użytkowe jak nóż (Kłosy) czy podpórki do książek (Kuźnia Skały), przedmioty do wnętrza (Maciej Gąsienica Giewont) jak i akcesoria osobiste (Karina Królak, Wenska). Szczególnie interesującym obiektem pokazującym jak kreatywnie można podejść do tematu recyclingu jest torebka ze skorupy kraba Magdaleny Maślerz.

Wystawa oddaje pełnię tego, co w polskim rzemiośle najlepsze : jakość, oryginalne podejście do formy i świadome, odpowiedzialne wobec środowiska zużycie materiału.

Unikalne rękodzieło ma się w Polsce coraz lepiej. Warto to ocenić samodzielnie. 

Współpraca:  Zodiak Warszawski Pawilon Architektury, Stowarzyszenie z Siedzibą w Warszawie.

NÓW. Nowe Rzemiosło zrzesza autorskie pracownie rzemieślnicze z całej Polski. Celem stowarzyszenia jest szerzenie wiedzy na temat współczesnego, polskiego rzemiosła, promowanie go w kraju i zagranicą, a także reprezentowanie interesów rzemieślników w kontaktach z instytucjami publicznymi i biznesem.

www.nownowerzemioslo.pl