Mavie ma 27 lat i właśnie przeniosła się do Paryża z prowincji. Marzy, by zostać pisarką, lecz nękają ją wątpliwości i niepewność. 76-letni mizantrop Georges prowadzi księgarnię w paryskiej Dzielnicy Łacińskiej, gdzie znalazł schronienie, by uciec od swojej przeszłości. W przeciwieństwie do Mavie jest zgorzkniały, cyniczny i nie oczekuje już wiele od życia. Spotkanie tej pary zmienia wszystko. Dzieje się między nimi coś magicznego i tajemniczego.

-  Chciałam nakręcić film o czymś, co mnie fascynuje: o ludziach, którzy znikają, by zmienić swoje życie. Wyobraziłam sobie młodą kobietę, która wpada na kogoś z mroczną przeszłością i zakochuje się w nim. Nie wie jeszcze, że to miłość niemożliwa, ale dzięki niej dojrzewa i dokonuje wyborów zgodnie ze swym pragnieniem. Georges daje Mavie „pozwolenie” na bycie tym, kim jest, dzięki czemu rozkwita jako kobieta i artystka – mówi reżyserka.

Reżyserce udało się zrealizować piękny film pełen zaskakujących absurdów. Nie tylko miłość pojawia się nieoczekiwanie dwóm bohaterom, ale także dziwne ptaki - dosłownie. Elise Girard przedstawia miłość wykraczającą poza bariery wieku w sposób nieoczekiwany i wzruszający, romantyczny i ponadczasowy. Film mówi o wieloaspektowej naturze miłości, a także o tym, jak ulotna może być, istniejąca nie wczoraj czy jutro, ale tylko w teraźniejszości. Film miał premierę na MFF w Berlinie w 2017 roku.

O ARTE po polsku

ARTE PO POLSKU powstało z inicjatywy ARTE TV - niekomercyjnego, francusko-niemieckiego kanału kulturalnego i ma na celu dotarcie do jak najszerszej grupy osób poprzez udostępnianie wysokiej jakości programów w językach ojczystych odbiorców. Programy ARTE są dostępne w Internecie bezpłatnie w kilku wersjach językowych: francuskiej, niemieckiej, angielskiej, hiszpańskiej, polskiej i włoskiej. 

Bezpłatna oferta cyfrowa ARTE po polsku, uruchomiona w listopadzie 2016 roku, obejmuje najciekawsze programy z ramówki ARTE TV - nowoczesne filmy dokumentalne, reportaże śledcze, magazyny poświęcone aktualnym zagadnieniom społecznym, polityce, historii, podróżom, technologii, kulturze, popkulturze i sztuce. Widzowie mogą oglądać flagowe magazyny stacji takie jak Tracks - magazyn informacyjny na tropie najnowszych trendów kulturalnych i praktyk artystycznych; ARTE Reportage - poświęcony aktualnym wydarzeniom międzynarodowym w Europie i na świecie; oraz europejski magazyn kulturalny Twist. Oferta obfituje także w relacje z różnorodnych występów scenicznych: spektakli operowych, baletowych, teatralnych oraz koncertów pełnego przekroju gatunków muzycznych. Programy ARTE po polsku można oglądać przez serwis www, na urządzeniach mobilnych, a także na smart TV.

Film jest dostępny pod linkiem tutaj.