Z jednej strony jest to szczera spowiedź, a z drugiej mocna prowokacja. Jedno jest pewne, takiego Grubsona nie znaliście i nie słyszeliście.

Długo wyczekiwany 5 studyjny Album Grubsona o przewrotnym tytule „AKUSTYCZ(NIE)ZUPEŁNIE”, ukaże się 27 listopada nakładem Mystic Production.

Album powstał w ścisłej współpracy z gitarzystą i kompozytorem, Jakubem Mitorajem.

Utwory, podobnie jak w przypadku całej dotychczasowej kariery artysty, są zarówno komentarzem społecznym, jak i opowieścią o nas - ludziach.

Jak przyznaje sam Artysta , to jego najbardziej osobista płyta w całej dotychczasowej karierze, której nie byłby w stanie nagrać wcześniej, a dzięki bliskiej współpracy z Jakubem Mitorajem, uzyskał potrzebną perspektywę. Współpraca, która zaczęła się od wspólnych tras koncertowych (Mitoraj to członek Sanepidu Live Band grającego z GrubSonem od lat) i akustycznych brzmień, pozwalających na zupełnie nowe aranże, zdawałoby się skostniałych brzmień, zabrała muzyków we wspólną, nieskrępowaną i bardzo odważną muzyczną podróż -  od naturalnego, czystego brzmienia gitary, po elektroniczne granice gatunków.

Wszystko "zaprojektowane" precyzyjnie tak, aby przy każdym odsłuchaniu zaskakiwać słuchaczy czymś nowym.

Gościnnie na płycie pojawiają się zaprzyjaźnieni Artyści Grubsona: Marika, Mrozu, Jarecki, Paprodziad i Igor Herbut.

Za produkcję albumu odpowiadają Grubson i Jakub Mitoraj, a za mix i mastering DJ Eprom.

Fot. Paweł Fabjański / Shootme