Małgorzata Halber

Wystawa z Bohaterem

MiTo
Otwarcie wystawy 21 marca, godz. 19.00

Bohater urodził się 3 czerwca 2012.
4 listopada 2015 miał swoją premierę książkową.
21 marca, dwa tygodnie przed piątymi urodzinami będzie miał swoją WYSTAWĘ, na której po raz pierwszy pokaże naprawdę WSZYSTKO.

Preferuje życie bez wychodzenia z domu, choć potrzebuje kogoś kto dwa razy dziennie przez pół godziny będzie mu wymieniał co jest w nim super. To, że jest ładna pogoda – tak twierdzi – nie oznacza od razu że trzeba wychodzić z domu, dlatego mimo zbliżającej się wiosny zadomowi się w MiTo na dobre, i będzie tu na Was czekał aż do 17 kwietnia.

Więcej informacji: tutaj

 


Cierpienia Młodego Starca

Gemba
Otwarcie wystawy 24 marca, godz. 19.00

Z wielką przyjemnością zapraszamy do obejrzenia wybranych migawek z życia Młodych Starców w wersji papierowej. Wieczór wersnisażu uświetni swoją obecnością aktor Teatru Narodowego Grzegorz Kwiecień, którego mistrzowskie interpretacje wierszy Młodego Starca oraz innych autorów współczesnych umilą przybyłym odbiór prac.

P.S. Dla gości ubranych w czarne golfy wódka przy barze gratis

Więcej informacji: tutaj

 

Angelika Markul

To, co stracone, jest na początku

Centrum Sztuki Współczesnej
Wernisaż wystawy 24 marca, godz. 19.00

Wystawa Angeliki Markul dotyka pragnienia zanurzenia, eksploatacji głębi, dotarcia do źródeł. A jednak źródło czy początek jest zawsze utracony. Zgłębienie oznacza zatem pogrążenie w niepewności, ale jednocześnie zanurzenie w tym, co dla nas nieświadome lub nierozpoznane. Odpowiedzią na pojawiającą się niepewność staje się zazwyczaj stworzenie fantazmatu lub mitu. Zamiast pośpiesznych prób zapełniania czy kompensowania straty, artystka proponuje coś dokładnie odwrotnego.

Więcej informacji: tutaj

 

abcdef

"show"

Galeria V9
Wernisaż wystawy 19 marca, godz. 20.00

abcdef to artysta 30+ pochodzący z Niemiec. Mimo graffficiarskiej przeszłości jego prac nie da się jednoznacznie zakwalifikować jako graffiti czy street art. Abstrakcyjne malarstwo ścienne mogłoby się wydawać w tym przypadku najwłaściwszym określeniem.

O ile w przeszłości abcdef skupiał się przede wszystkim na pokrywaniu ścian spontanicznym strumieniem aerozolu to wystawa w V9 pokaże zgoła inne podejście artysty do malarstwa.
Zobaczymy raczej kilka malarskich cyklów osadzonych w ramach rygorystycznej kompozycji, aniżeli przekrój przez dotychczasowy dorobek artysty.

Więcej informacji: tutaj

 


Opera od stóp do stóp

Galeria Opera
Wystawa będzie otwarta do 8 maja


Warto też się wybrać na wystawę, która została otwarta 17 marca w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, gdzie najważniejsze będą... BUTY!

„Opera od stóp do stóp" to kolejna wystawa modowa, którą będzie można oglądać od 17 marca (do 8 maja) w Galerii Opera. Zaprezentujemy na niej najciekawsze projekty butów, które na potrzeby takich spektkali jak „Cyganeria", „Król Roger", „Don Giovanni" czy „Pan Twardowski" powstały w pracowni szewskiej Teatru Wielkiego - Opery Narodowej. Bo to w niej właśnie dziesięciu szewców i trzech cholewkarzy szyje na miarę molierki, koturny, sztyblety, ciżmy, antyczne sandały, oficerki, chodaki, szpilki, kalosze... Wszystkie misternie wykonane, często z wyszukanymi detalami i w dość ekscentrycznych kolorach.

UWAGA! W godzinach otwarcia wystawy czynny będzie także zakład szewski w którym teatralni szewcy, według cennika, naprawią buty zwiedzającym.

Więcej informacji: tutaj