Słuchanie nie tylko wypełnia nam czas, ale pozwala także się rozwijać i zrelaksować. Zebraliśmy dla Was podcasty o tematyce gastro. Historię jedzenia, przepisy, ciekawostki ze świata, który opowiadają szefowie przeróżnych kuchni. To do dzieła!

Gastro POD

Przyznamy, że naszym ulubionym kanałem gastro jest kanał wydawany w języku ang. W Polsce mamy ten problem, że wiele materiałów dot. historii jedzenia i zarządzania gastronomią nie jest tłumaczona na język polski. Jeśli ktoś chce zagłębiać się w temat gastronomiczny, zaczynając od jego historii, musi to robić w języku ang. Jeżeli ktoś z Was interesuje się tym tematem i chciałby zacząć nabywać wiedzę w tym zakresie to słuchanie Gastro POD jest doskonałym pomysłem. Od historii po współczesność, od przepisów po historię dań. Dla nas ten kanał jest całkowicie idealny.

https://open.spotify.com/show/2bB44RWKrgs1jhylH1NBtL

 

Jaja w kuchni, Marcin Kuc

Marcin Kuc jest znany każdemu, kto w jakikolwiek sposób interesuje się gastronomią. W swojej audycji “Jaja w kuchni” w Radio Kampus, spotyka się z restauratorami, szefami kuchni i inicjatorami różnego rodzaju wydarzeń. Rozmawiają na tematy bieżące, goście przedstawiają swoje inicjatywy i nowe restauracje. Kanał na Spotify jest dla każdego, kto nie może posłuchac audycji w radio. Polecamy tę audycję i kanał z całego serca!

https://open.spotify.com/show/4Csu58PMQ7alByRHHQsHTn?nd=1

 

Jaka w kuchni podcast

 

The Food Programme, BBC

Kolejnym uwielbianym przez nas kanałem jest The Food Programme prowadzony przez dziennikarzy BBC. To mix wszystkiego co lubimy - dyskusje na temat sytuacji na rynku, wywiady, ciekawostki. The Food Programme to 30 min przyjemności dla naszych uszu.

https://open.spotify.com/show/61kqhDgZgR1l6ZcR8QOGDn

 

Zabawy z jedzeniem

Ten kanał jest trochę inny od tych, które wymieniliśmy wyżej. Niezwykle lekki, idealny kiedy nie musisz się mocno skupić, a jednak dowiadujesz się czegoś nowego. Autorka, Paulina Nawrocka Olejniczak, opowiada o kultowych miejscach czy wydarzeniach, także w sposób socjologiczny przygląda się kilku kwestiom, np. o wpływie jedzenia w dzieciństwie na obecne nawyki żywieniowe. Dla nas jest idealny podczas sobotniego sprzątania mieszkania!

https://open.spotify.com/show/5igXttaN1eH4cnOyg4UnVR

 

Food, But We Digress

Tak, to kolejny podcast w języku angielskim. Jednak jak już wspomnieliśmy, te w języku ang są ciekawe i prowadzone na bieżąco. Można się z nich dowiedzieć wielu informacji, których nie poznacie w tych prowadzonych w języku polskim. Ten kanał, co ciekawe, ma dość długie podcasty - około 35-45 min. Prowadzi go Alex, który ma swój kanał na Youtube “Alex French Guy Cooking” oraz jego znajomy, Josua, który jest odpowiedzialny za wideo ww. kanału.

https://open.spotify.com/show/2byaYb4BvPJaTIJu8OCl4I

 

Podcast gastronomiczny

Znajdziecie tam historie osób związanych z gastronomią. Szefowie kuchni, managerowie, właściciele restauracji, a nawet dostawcy. Pokażą Wam jak wygląda życie danego miejsca. Niezwykle ciekawe i wciągające dla każdego miłośnika gastronomii. Założycielem kanału jest Sławek Głomski, który pracował w chyba każdej dziedzinie gastronomii i zna ją od podszewki. 

https://podcastgastronomiczny.pl/14d9b-blog/

 

Piwne Style

To kanał dla każdego chcącego zagłębić się w tematykę piwa. Tomasz Kopyra, który jest twórcą kanału w każdym odcinku opowiada o innej marce lub rodzaju piwa. Co prawda od stycznia 2020 nic nowego nie opublikował, ale to nie jest ważne. Naszym zdaniem jest to doskonały kanał dla tych, którzy chcieliby zgłębić wiedzę na temat piw.

Kanał znajdziecie tutaj: https://open.spotify.com/show/0vJg6t9vBVDRt8HUi7ZfrD?nd=1

 

Piwne style pocast

 

Kto je ten je

Paweł Orzech i Wojtek Wieman m.in. recenzują dla słuchaczy menu w restauracjach, ale nie tylko. W luźny sposób dyskutują na temat rynku gastronomicznego. To dobry kanał dla tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z gastro. Chłopaki zaczęli nagrywać w 2015 i ostatnio nie dodawali niczego nowego, niemniej jednak warto posłuchać starszych materiałów.

Kanał znajdziecie tutaj:

https://podcasts.apple.com/pl/podcast/kto-je-ten-je/id1049712049

 

 

 

Foto otwierające: https://unsplash.com/@mohammadmetri