Filmy, pokazywane na międzynarodowych festiwalach filmowych m.in. na Berlinale, w Wenecji, Rotterdamie i Toronto, w polskiej wersji językowej można obejrzeć bezpłatnie do 31 grudnia na stronie www.artekinofestival.com.

 

FULL CONTACT, reż. David Verbeek, Chorwacja / Holandia, 2015


Nowoczesna bajka o mężczyźnie, który zdalnie sterowanym samolotem- dronem przypadkowo wysadził w powietrze szkołę. Prowadzenie wojny z użyciem nowych technologii zapewnia mężczyźnie bezpieczeństwo, a on sam pozostaje z dala od swoich ofiar.

 

 

LESSONS OF LOVE, reż. Chiara Campara, Włochy, 2019

Razem ze swoim ojcem prowadzi ostatnią farmę w małej, górskiej wiosce. Z miłości do Agaty, dziewczyny, którą poznał w klubie ze strip zem, pozostawia świat, który co prawda zna od zawsze - jednak nie z własnego wyboru.

 

 

NEGATIVE NUMBERS, reż. Uta Beria, Gruzja / Francja / Włochy, 2019


Prawdziwa historia zakładu poprawczego w Tbilisi, w Gruzji, na początku XXI wieku. Dwóch byłych profesjonalnych rugbistów podejmuje się wyzwania pomocy młodym przestępcom poprzez naukę rugby. Film opowiada kilka z tych historii „kiedy musisz się zdecydować, w której drużynie chcesz tak naprawdę grać”.

 

 

SEBASTIEN TELLIER: MANY LIVES, reż. François Valenza, Francja, 2020

Sebastien Tellier to jeden z największych śpiewaków - kompozytorów ostatnich 20 lat. Film rekonstruuje jego niezliczone metamorfozy: od pierwszych sukcesów i życia w wirze imprez aż po trudności twórcze.

 

 

 

THF: Central Airport, reż. Karim Aïnouz, Niemcy / Francja / Brazylia, 2017

Były port lotniczy Berlin -Tempelhof nadal jest miejscem - symbolem przyjazdów i odjazdów, odkąd stał się schroniskiem dla osób ubiegających się o azyl. Wśród nich znajdują się 18-letni syryjski student Ibrahim i iracki zjoterapeuta Qutaiba. Obaj walczą z tęsknotą za domem i strachem przed tym, czy uzyskają prawo pobytu, czy też zostaną wydaleni.