"Nadzieja" oparta jest na prawdziwej historii i osobistych przeżyciach duńskiej reżyserki Marii Sødahl. Film jest subtelną i wzruszającą opowieścią o miłości w obliczu choroby, życiowych priorytetach i potrzebie bliskości. Obraz otrzymał wiele nagród na światowych festiwalach, jest także norweskim kandydatem do OSCARA, i już 9 lutego będzie wiadomo czy znalazł się na tzw. shortliście oscarowej. 

W kinowej wersji filmu brawurowo zagrali Andrea Braein Hovig oraz Stellan Skarsgard, doskonale znany polskiej publiczności z takich produkcji jak: "Czarnobyl", "Człowiek, który zabił Don Kichota", "Dogville" czy "Buntownik z wyboru". 

Kiedy w Wigilię Bożego Narodzenia główna bohaterka dowiaduje się, że ma nawrót choroby i nieoperacyjnego raka mózgu, życie bohaterów rozpada się na kawałki i ulega przewartościowaniu. Troska miesza się ze skrywanymi od lat pretensjami, a trudnemu do okiełznania lękowi towarzyszy frustracja. Kolejne tygodnie pokażą, czy Anja i Tomas odnajdą w sobie uczucie, które kiedyś ich połączyło, oraz czy będą w stanie przejść przez ten rodzinny dramat razem. 

Zanim widzowie będą mogli obejrzeć serial, filmowy oryginał dostępny jest online na:
Mojeekino.pl https://mojeekino.pl/vods/vod.163
PREMIERY CANAL+: https://premiery.pl.canalplus.com/filmy.../nadzieja,1025

 

Informacja i fot.: Aurora Films