Jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami kilku modeli plecaków Doughnut, dlatego z przyjemnością postanowiliśmy przybliżyć Wam profil tej marki. Jeden z nich zabraliśmy ze sobą latem na objazd po Islandii i sprawił się świetnie. Między innymi dlatego uznaliśmy, że podzielimy się z Wami naszymi spostrzeżeniami odnośnie jakościowych plecaków. Zobaczcie dlaczego się w nich zakochaliśmy.

 


 

Design

 

W sklepie Doughnut znajdziemy całą gamę różnorodnych produktów, rozpoczynając od wielkości (od 3 do 23 l!), a kończąc na różnorakich wzorach i przeznaczeniach produktów. Design plecaków jest bardzo dobrze przemyślany. W zależności od rodzaju plecaka i naszych potrzeb projekty (szczególnie ich wnętrze) te nieco się od siebie różnią. To, co dla nas jest najważniejsze to fakt, że plecaki w całości się otwierają i można wykorzystać ich pełną powierzchnię. Do środka plecaka Macaroon 16 l mieszczą się m.in. notebook, książka, butelka na wodę, kosmetyczka, klucze, kurtka, jakaś przekąska i zostaje jeszcze trochę miejsca. Do plecaka Macaroon 16 l można spakować się na weekendowy citybreak, a co najważniejsze - wymiary właśnie tego modelu kwalifikują się jako torba podręczna w liniach lotniczych. Dlatego, jeśli nie chcecie wykupywać bagażu podręcznego to ten plecak jest idealny na taką podróż. To dowód na to, że produkt jest bardzo dobrze zaprojektowany, skoro w średniej wielkości plecaku jesteśmy w stanie spakować się na weekend. 

 

Jakość 

 

Materiał, który jest wykorzystywany w produkcji plecaków to tkanina Heavy Twill. Jej wierzchnia część jest wodoodporna (naprawdę, wszystko przetestowaliśmy!) dzięki czemu to, co jest spakowane w środku nie zmoknie. To ważne szczególnie dla tych, którzy wędrują w górach, gdzie pogoda często zaskakuje. Ponadto została stworzona seria REBORN, która ma na względzie dobro naturalne. Dlaczego? Otóż przy produkcji wykorzystany został poliester z włókien REPREVE, które wykonane są z plastikowych, zutylizowanych butelek. Dlaczego to jest takie ważne? Dlatego, że produkcja tego włókna zużywa aż 45% mniej energii, emituje o ponad 30% mniej gazów cieplarnianych i zużywa o 20% mniej wody w porównaniu z produkcją zwykłego poliestru. To bardzo ważny aspekt dla klientów - mają możliwość użytkowania produktów, które nie szkodzą środowisku tak jak inne. Chcielibyśmy jeszcze dodać, że produkty Doughnut są uszyte z najwyższa starannością, dzięki czemu po roku regularnego użytkowania swojego plecaka wiemy, że wciąż wygląda jak nowy. To także jest element ekologiczny - nie wymieniamy plecaka co sezon, mamy jeden na wiele lat. 

 

 

Plecaki na każdą okazję

 

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, w sklepie znajdziecie plecaki: miejskie, vintage, turystyczne i szkole. W zależności od ich rozmiaru/pojemności możecie dobrać odpowiedni plecak dla siebie. Jeździcie na co dzień rowerem i lubicie mieć kilka rzeczy ze sobą, takie jak kurtka, butelką z wodą, czapka i jedzenie? Wybierzcie Macaroon. Lubicie mieć tylko kilka najpotrzebniejszych rzeczy przy sobie takich jak portfel i książka? Wybierzcie Montana Mini. Idziecie w góry? Weźcie ze sobą plecak Colorado lub Woodland. Dużo podróżujecie? Jako torbę wniesioną na pokład wybierzcie Macaroon 16 l.

 

 

Kolory

 

Co sezon pojawiają się nowe kolory. Różowe, niebieskie, zielone, pomarańczowe, a także ich przeróżne połączenia kolorystyczne. To wszystko sprawia, że wybierając plecak, największy twój problem to wybór koloru. Niebieski czy zielony? W kolorze czerwonego wina czy delikatny róż? To jest dopiero zagwozdka!

 

 

Wycieczka do Islandii oraz Norwegii udowodniła nam, że to wspaniałe plecaki na wakacje. W zależności jakiego typu rozrywkę preferujecie, możecie do niej dobrać odpowiedni plecak. Nie musicie wybierać gór. Nawet jeżeli wypoczywacie na plaży, plecak Doughnut także będzie odpowiedni dla Was. Spakujecie do niego niezbędne rzeczy, a na końcu, dzięki tkaninie z której jest uszyty, szybko go oczyścicie, nie wnosząc kilogramów piasku do domu.

 

Jeżeli macie pytania co do funkcjonalności plecaków lub nie wiecie jaki wybrać to pytajcie w sklepie, obsługa chętnie Wam pomoże! Plecaki zamówicie tutaj: sklep.doughnut.pl