10 lat, 10 dni, 3 sekcje w każdej 10 filmów, bilet za 10 PLN. Tak wyglądać będzie PRZEGLĄD FILMÓW z okazji 10-tych urodzin Aurora Films.

Od 26 lutego przez 10 dni wspólnie świętujemy urodziny Aurory w wirtualnych salach kinowych na platformie  MOJEeKINO.PL. W tym czasie pokazanych zostanie 30 filmów w trzech sekcjach (TOP10, (O)LŚNIENIA oraz PRZEDPREMIERY). Filmy wybrane zostały spośród blisko 200 tytułów, które dystrybutor w ciągu 10 lat wprowadził do polskich kin. W każdym paśmie znajdzie się oczywiście 10 filmów, a widzowie codziennie będą mogli zobaczyć 3 z nich, po jednym z każdej sekcji. 

 

 

PASMA:

  • (O)LŚNIENIA czyli SUBIEKTYWNY WYBÓR Aurora Films. To pasmo, w którym pokazane zostaną filmy wybrane przez zespół Aurora Films. Jak mówią pracownicy dystrybutora, przy wyborze kierowali się zasadą, że film musiał zapaść im głęboko w pamięć, chwycić za serce lub zbulwersować. 
  • TOP 10 czyli NAJCHĘTNIEJ OGLĄDANE FILMY Aurora Films. Tutaj będzie można zobaczyć największe przeboje dystrybutora, bez których nie da się żyć, i często się do nich wraca.
  • PRZEDPREMIERY czyli TO CZEGO NIE BYŁO JESZCZE W KINACH. Jak sama nazwa wskazuje, ta sekcja to filmy, które nie miały jeszcze kinowej premiery. 

W paśmie (O)LŚNIENIA warto zwrócić uwagę na głośny film zmarłego w 2020 roku koreańskiego reżysera Kim Ki-duka „PIETA”, który w 2012 roku zdobył Złotego Lwa dla najlepszego filmu na MFF w Wenecji, był także koreańskim kandydatem do Oscara. Filmem, który zostanie także pokazany w tym paśmie, i jest zdaniem zespołu Aurora Films jednym z ważniejszych w historii dystrybutora, jest surrealistyczna komedia Roya Anderssona "GOŁĄB PRZYSIADŁ NA GAŁĘZI I ROZMYŚLA O ISTNIENIU".

 

W paśmie TOP10 pokazany zostanie m.in. jeden z największych przebojów kina art housowego ostatnich lat, który doczekał się blisko 20 remake-ów i tym samym trafił do Księgi rekordów Guinnessa czyli "DOBRZE SIĘ KŁAMIE W MIŁYM TOWARZYSTWIE". W sekcji znalazły się też brytyjskie "PARTY" z plejadą gwiazd, japoński klasyk slow cinema "KWIAT WIŚNI I CZERWONA FASOLA" oraz starsze filmy, które do kin wprowadzała Aurora: "STARE GRZECHY MAJĄ DŁUGIE CIENIE", jeden z najczęściej nagradzanych hiszpańskich filmów ostatnich latach czy "HANNAH ARENDT" biografia jednej z największych filozofek XX wieku. 

PRZEDPREMIEROWO widzowie zobaczą m.in. "NAJLEPSZE LATA" nakręconą z rozmachem opowieść o przyjaźni i miłości na tle najnowszej historii Włoch. Film wyreżyserował Gabriele Muccino, znany z takich hollywoodzkich przebojów jak „W pogoni za szczęściem”, „Siedem dusz” czy „Ojcowie i córki”. W rolach głównych wystąpiła czołówka włoskich aktorów. W tym paśmie także skandynawski komediodramat "W CO GRAJĄ LUDZIE" oraz ostatni film wspomnianego już wcześniej mistrza absurdu Roya Anderssona "O NIESKOŃCZONOŚCI". 

Aurora Films to dystrybutor filmów specjalizujący się w kinie arthousowym. Firmę tworzą miłośnicy kina, którzy ze swojej pasji uczynili sposób na życie. I chcą tą pasją zarażać innych. Wyszukując filmy z całego świata, dają szansę polskiemu widzowi zobaczyć perełki X Muzy z najodleglejszych zakątków kuli ziemskiej. Wyszukując filmy, Aurora kieruje się zasadą, że film ma poruszać ważne tematy, wywoływać emocje, zapadać głęboko w pamięć, chwytać za serce lub bulwersować. 

Pełny program PRZEGLĄDU znajduje się na stronie platformy MOJEeKINO.PL. Bilety na każdy seans będzie można kupić w dniu pokazu, a filmy będą dostępne przez 48 godzin od rozpoczęcia pokazu repertuarowego. Oznacza to, że jeśli widz nie zdąży zobaczyć filmu w dniu pokazu, będzie miał szansę obejrzeć go jeszcze w ciągu kolejnych dwóch dni. Bilet na każdy seans kosztuje 10PLN.