Każdy z nas jest odpowiedzialny za stan planety. Moda, to jeden z sektorów biznesu, który silnie odpowiada za zanieczyszczenia.Tym samym należy wprost przyznać, że nigdy, poprzez ogromne zużycie wody, nie będzie eko, lecz może być zrównoważona, odpowiedzialna oraz dbająca o pochodzenie tkanin oraz o to w jaki sposób jest produkowana odzież. Masowa konsumpcja ubrań, proces ich tworzenia, a także zła jakość materiałów, a w konsekwencji, krótka żywotność odzieży, przyczynia się do pogorszenia stanu Ziemi. To można zmienić.
 

Projektanci muszą tworzyć swoje ubrania tak, aby były one nie tylko uniwersalne w pojęciu sezonowości w trendach, wykonane z dobrej jakości materiałów naturalnego pochodzenia, a także materiałów sztucznych pochodzących z recyklingu. To właśnie ma w swoim DNA nowa marka, OTTHIE.

 

 

 

 

 

 

 

OTTHIE, stworzona została z myślą o ekologii i zrównoważonym rozwoju wykorzystuje materiały naturalne i te pochodzące z recyklingu. Jako jedno z najważniejszych wartości uznaje pochodzenie materiałów. Stawia na naturalność, dzięki której chce uszczęśliwiać kobiety. Nosząc ubrania, które już w procesie produkcji zostały zaprojektowane tak, aby mogły być noszone latami ze względu na swoją jakość, a także ponadczasowy design. OTTHIE chce edukować konsumentki w zakresie Slow Fashion, kreując dzięki temu lepszy Świat. To marka nie tylko dla tych, którym zależy na planecie. To marka, która chce przekonać konsumentki do tego, że ich decyzje zakupowe mogą zmienić świat na lepszy i czystszy. 

 

OTTHIE, to marka born global. Bez znaczenia na lokalizację, jest w stanie dotrzeć do każdej kobiety na świecie. Granice geograficzne nie mają dla niej znaczenia. Każda kobieta może nosić ubrania OTTHIE. Produkcja ubrań odbywa się w Polsce, w lokalnych pracowniach krawieckich. Starannie wyselekcjonowany zespół dba o każdy etap produkcji. Od projektu, wyboru materiału, po odszycia. 

 

Marka chce przyzwyczajać konsumentów do ekologicznych wyborów. Ze skrawków, które zostają w procesie szycia, Otthie postanowiło wykorzystać do produkcji gumek oraz opasek do włosów. Tym samym, generując niemalże 100% użycia materiałów, nie produkuje odpadów zmniejszamy ilość produkcyjnych odpadów do minimum, co także jest ekologicznym rozwiązaniem. Opakowanie jest równie ważne w kwestii ekologii i możliwości jego recyklingu. Ubrania są pakowane w karton, zawijane w bibułę, tak aby jak najmocniej unikać plastiku. 

 


 

 

W asortymencie, klientki znajdą ubrania klasyczne, lecz w nowoczesnym wydaniu. Ponad połowa letniej kolekcji jest wykonana z lnu, a w niej spódnice, sukienki, koszule, szorty. To idealny materiał na lato, przewiewny, wygodny, przyjazny dla skóry oraz naturalny. Drugim materiałem który został użyty jest bambus. Tkanina bambusowa jest przyjazna dla ciała, ponieważ oddycha i wyróżnia się wysoką chłonnością wody. Ponadto, w kolekcji znajdują się także printy, nawiązujące do mody lat 60, lecz w nowoczesnym wydaniu oraz akcesoria takie jak opaski i gumki do włosów, paski. Ubrania są zaprojektowane tak, aby wraz ze zmieniającymi się trendami w modzie, te wciąż pozostały ponadczasowe i w każdej chwili gotowe do założenia. Ponadczasowość i komfort to słowa klucze dla Otthie. Projektujemy ubrania tak, aby klientki mogły się nimi bawić. Mogą je nosić klasycznie, mogą uzupełniać je ulubionymi dodatkami. Tak, jak lubią i tak, jak dobrze się w nich czują - mówi Angelika Józefczyk, założycielka marki. 

 

OTTHIE, to marka córka projektantki i założycielki marki Angeliki Józefczyk. 

 

Angelika Józefczyk od 2016 roku prowadzi markę pod swoim nazwiskiem, osiągając międzynarodowy sukces. Absolwentka MSKPU Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie oraz kierunku ekonomicznego na Uniwersytecie Łódzkim. Laureatka pierwszego miejsca w międzynarodowym konkursie OFF Fashion. Rozpoczęła swoją karierę u duetu Paprocki i Brzozowski ucząc się zawodu u atelier jednych z najbardziej rozpoznawalnych projektantów w Polsce.

Obecnie ubrania z metką Angeliki Józefczyk można dostać w Los Angeles, Nowym Jorku, Londynie i Warszawie. Niedługo marka pojawi się w Dubaju. Projekty są chętnie noszone przez zagranicznych i polskich celebrytów, oraz często pojawiają się w zagranicznych edytorialach. 

 

Kolekcję znajdziecie na stronie www.Otthie.com

 

Designer: Angelika Józefczyk

Team Management: Angelika Józefczyk, Paulina Dufek

Models: Daria Zhalina, Patrycja Tkaczyk

Photos:  Aleksander Ikaniewicz

Production Assistant: Anna Panimash

Hair & Makeup: Renata Bator