Czy festiwale muzyczne mają szansę przetrwać?

 

W jaki sposób ucierpiała scena muzyczna i świat kultury w trakcie ponad rocznego lockdownu? Dlaczego w Polsce obowiązują tak surowe obostrzenia dotyczące imprez masowych i jak są interpretowane względem prawa? Jak bardzo istotne jest wsparcie lokalnych samorządów wobec festiwali i projektów artystycznych? Udział w dyskusji wezmą: Andrzej Nowakowski – Prezydent Miasta Płocka; Maciej Nowicki – Prezes Zarządu Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka; Arkadiusz Hronowski – twórca Soundrive Festival, klubów B90 i Spatif oraz Ulicy Elektryków; Małgorzata Płysa – dyrektorka wykonawcza i kuratorka festiwalu Unsound, którego edycje odbywają się również 
w Adelajdzie, Nowym Jorku, Toronto, Londynie i wielu innych miejscach na świecie. Dyskusję poprowadzi Rafał Kowalski – płocki aktywista, pisarz i zastępca kierownika Muzeum Żydów Mazowieckich. 

 

Branża muzyczna w nowej rzeczywistości

Rozmowa na temat perspektyw branży muzycznej w nowej, pandemicznej rzeczywistości. Jak promotorzy i właściciele klubów zamierzają poradzić sobie z obostrzeniami na wydarzeniach muzycznych? Jakich zmian mogą spodziewać się uczestnicy festiwali? W jaki sposób decyzje organizatorów odbierają fani poszczególnych wydarzeń? Na te i inne tematy porozmawiają: Igor Fleiszer – organizator festiwali SnowFest i CARBON Silesia Festival; Anna Pruszyńska – dyrektor produkcji eventów i festiwali: Co Jest Grane 24 Festival, Białystok New Pop Festival, Olsztyn Green Festival, Warszawski Festiwal Konesera i Women's Voices; Joanna Tomczak i Arkadiusz Śmiłowski – właściciele poznańskiego klubu TAMA; Emil Hołubiczko – współtwórca krakowskiego klubu Prozak 2.0 oraz Hype Park; Agim Dżeljilji – producent muzyczny, kompozytor i instrumentalista, znany m.in. 
z takich projektów, jak Őszibarack, NERVY, AGIM czy Męskie Granie Orkiestra. Debatę poprowadzi Marcin Cichoński – dziennikarz Radia 357. 

 

Pandemiczne życie artysty

 

Jak pandemia COVID-19 wpłynęła na życie artystów, managerów, bookerów i agentów? Czy mają szansę się utrzymać, kiedy nie odbywają się koncerty? Jak wyglądała ich praca w ciągu kilkunastu pandemicznych miesięcy? Czy izolacja sprzyja wydawaniu nowej muzyki? Goście debaty: Baasch – kompozytor i wokalista, autor czterech albumów oraz ścieżki dźwiękowej do filmu pt. "Płynące Wieżowce"; Leon – promotor, booker i współtwórca programu Audioriver oraz DJ występujący na scenie od ponad dwóch dekad; Seb – wrocławski aktywista sceny klubowej od prawie 20 lat, DJ, rezydent klubu Pralnia. Rozmowę poprowadzi Paweł Klimczak, dziennikarz związany m.in. z Newonce.net i Poptown.eu oraz DJ i producent muzyczny tworzący pod pseudonimem Naphta. 

 

Przyszłość sceny klubowej i festiwalowej

 

Jakie wnioski wyciąga branża po roku w pandemicznej rzeczywistości? Na co przygotowuje się scena klubowo-festiwalowa? Jakie ewentualności można założyć? Na jakie wsparcie może liczyć branża? Na te pytania odpowiedzą: Jędrzej Dondziło – DJ, promotor, pomysłodawca i dyrektor programowy Up To Date Festival oraz współzałożyciel białostockiego klubu FOMO; Łukasz Zieliński - pomysłodawca 
i współorganizator festiwalu Wisłoujście, DJ, producent oraz właściciel klubu Sfinks700; Mariusz Zych - DJ, promotor i menadżer artystyczny poznańskiego klubu Projekt Lab. Rozmowę poprowadzi Paweł Klimczak. 

 

Czy festiwale muzyczne mogą zmieniać świat? O roli dialogu i edukacji w kulturze.

 

Czy festiwale muzyczne powinny wchodzić w rolę edukatora? Czym jest współczesny aktywizm i jaką może przybierać formę? Jaką moc mają zasięgi w mediach społecznościowych i dlaczego warto je wykorzystywać w celach edukacyjnych? W debacie udział wezmą: Jagna Niedzielska - eko-ambasadorka Audioriver, propagatorka nurtu zero waste, autorka książki „Bez resztek”, prowadząca programu „Jagny Niedzielskiej kuchni bez resztek” oraz współprowadząca „Widelcem po mapie” na kanale Kuchnia+ ; Magda Dubrawska – założycielka Sold Out Agency, odpowiedzialnej za koncerty m.in. takich artystów, jak Mata, Bedoes czy Jan-Rapowanie; Agim Dżeljilji. Dyskusję poprowadzi Oliwia Bosomtwe - redaktor naczelna Noizz.pl. 

 

15 lat Audioriver - Q&A z organizatorami

Na przestrzeni 15 lat, Audioriver stał się jednym z czołowych polskich festiwali muzycznych oraz wydarzeniem, które przyciąga publiczność z całej Europy. Jaka jest historia tego projektu? Kto za nim stoi? Jak wyglądały pierwsze edycje festiwalu i w jakiej formie będzie odbywał się w kolejnych latach? Odpowiedzi na te i inne pytania udzielą: Piotr Orlicz-Rabiega – twórca i organizator Audioriver oraz Leon – booker i współtwórca programu festiwalu. Sesję Q&A poprowadzi Krzysztof Tragarz - dziennikarz Noizz.pl. 

 

PEŁNY PROGRAM WYDARZENIA

Sobota, 24 lipca

11:00-24:00

 

THEATER IN THE WOOD

 

11:00-14:00 Foxall

14:00-16:00 Seb & Rodrigezz

16:00-18:00 Catz 'N Dogz

18:00-20:00 Brina Knauss

20:00-21:30 Ben Böhmer (live)

21.30-00:00 Joris Voorn

 

STREFA DEBAT
12:00-13:30

Pandemiczne życie artysty 

Goście: Baasch, Leon (Audioriver), Seb (Projekt Pralnia, Affekt)

Prowadzi: Paweł Klimczak (newonce.net)

 

14:00-15:30

Czy festiwale muzyczne mogą zmieniać świat? O roli dialogu i edukacji w kulturze. 

Goście: Jagna Niedzielska, Magda Dubrawska (Sold Out Agency), Agim Dżeljilji
Prowadzi: Oliwia Bosomtwe (Redaktor naczelna Noizz.pl)

 

16:00-17:30

Przyszłość sceny klubowej i festiwalowej

Goście: Jędrzej Dondziło (Up To Date Festival, FOMO Klub), Łukasz Zieliński (Wisłoujście, Sfinks700), Mariusz Zych (Projekt Lab)

Prowadzi: Paweł Klimczak (newonce.net)

 

Niedziela, 25 lipca

11:00-22:00

 

THEATER IN THE WOOD

 

11:00-13:00 Deaf Can Dance

13:00-16:00 Leon b2b Glasse

16:00-18:00 Echonomist

18:00-20:00 Trikk

20:00-22:00 Mind Against

 

STREFA DEBAT

 

12:00-13:30

15. lat Audioriver – Q&A z organizatorami

Goście: Piotr Orlicz-Rabiega, Leon

Prowadzi: Krzysztof Tragarz (Noizz.pl)

 

14:15-15:45 

Czy festiwale muzyczne mają szansę przetrwać?

Goście: Andrzej Nowakowski (Prezydent Miasta Płocka), Maciej Nowicki (Prezes Zarządu Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka), Arkadiusz Hronowski (Ulica Elektryków, B90, Soundrive Festival), Małgorzata Płysa (Unsound)

Prowadzi: Rafał Kowalski 

 

16:00-17:30

Branża muzyczna w nowej rzeczywistości

Goście: Igor Fleiszer (SnowFest, CARBON Silesia Festival), Anna Pruszyńska (Co Jest Grane 24 Festival, Białystok New Pop Festival, Olsztyn Green Festival, Warszawski Festiwal Konesera, Women's Voices), Joanna Tomczak i Arkadiusz Śmiłowski (TAMA klub), Emil Hołubiczko (Prozak 2.0, Hype Park), Agim Dżeljilji 

Prowadzi: Marcin Cichoński (Radio 357)

 

Bilety na Audioriver Park Edition są dostępne na ebilet.pl: https://bit.ly/3zazFV4

***

Organizatorem Audioriver Park Edition, który odbędzie się w Płocku w dniach 24-25 lipca 2021 r. jest Fundacja Jest Akcja! 

Partnerzy festiwalu: Miasto Płock, POKiS

Sponsorzy festiwalu: Glo, Lech, Red Bull, Bit Miasta

Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

 

Bilety na Audioriver Park Edition są dostępne na stronie www.ebilet.pl

Audioriver  to jeden z najważniejszych festiwali muzycznych w Polsce i zarazem wydarzenie jedyne w swoim rodzaju. To tutaj można jednocześnie zobaczyć najsłynniejszych na świecie reprezentantów house'u, techno i drum&bassu, jak i światowe gwiazdy elektroniki ocierającej się o pop, rock czy hip-hop. Audioriver łączy wiele światów i wszyscy tutaj są równi. Gigant sceny jest tak samo ważny jak nieznany eksperymentator. Fan Audioriver jeżdżący do Płocka od lat, jest równie istotny jak początkujący słuchacz elektroniki. Organizatorzy wydarzenia i niezwykle pozytywna publiczność festiwalu witają z otwartymi ramionami wszystkich, którzy kochają dobrą muzykę i chcą zużyć dużo energii na wyrażaniu tego podczas koncertów, 
live-actów i setów DJ-skich.

 

Więcej na www.audioriver.pl