Browary Warszawskie wyrosły na wolskim, postindustrialnym ugorze, latami omijanym przez mieszkańców. Dziś ta okolica na powrót służy miastu, wnosząc do jego życia bogatą ofertę gastronomiczną, rozrywkową i usługową. Odwiedzający to miejsce goście chwalą inwestycję za nowoczesny vibe, wielkomiejski sznyt, ale też za poszanowanie historii miasta, którą czuć tu na każdym kroku, dzięki pieczołowicie zrewitalizowanym, zabytkowym elementom tutejszej architektury.

 

Architektura Browarów Warszawskich przyciąga jak magnes, a wisienką na wizualnym torcie będą najbardziej fotogeniczne i kolorowe schody w Warszawie. Za ich projekt odpowiada mieszkający na Woli artysta, którego grafiki i plakaty coraz częściej goszczą w galeriach sztuki na całym świecie – Dawid Ryski.

 


 

 

50 metrów kwadratowych nowoczesnej sztuki w Warszawie

 

Schody prowadzące pod 170-letnie kolebki Leżakowni stały się wyjątkowym „płótnem” dla jednego z najzdolniejszych polskich ilustratorów – Dawida Ryskiego. Ten urodzony w 1982 artysta od lat projektuje plakaty koncertowe, okładki płyt i ilustruje prasę (m.in. „Wprost”, „Charaktery”, „Wysokie Obcasy” czy „Przekrój”). Prace Dawida, były już wystawiane w Londynie, Stambule, Mediolanie, a nawet w Nowym Jorku.

 

Projekt, który stworzył dla Browarów Warszawskich twórczo oddaje charakter tego nowego miejsca w samym sercu warszawskiej Woli. W niesztampowy sposób obrazuje wielość możliwości i atrakcji, które czekają na wszystkich gości. Ogromna grafika, która nie ustępuje rozmiarami warszawskim muralom (liczy sobie aż 50 metrów kwadratowych) przykuwa wzrok i napełnia pozytywną energią, która jest zresztą wszechobecna w Browarach Warszawskich.

 

„To miejsce to moje największe tegoroczne odkrycie! Właśnie takich inwestycji brakuje Warszawie, by pozbyć się kompleksów w porównaniu do innych europejskich stolic. I tę „europejskość”, i imponującą różnorodność Browarów Warszawskich starałem się oddać na mojej grafice – mówi Dawid Ryski. - Chciałem też zilustrować inkluzywny charakter miejsca, jego otwartość i pozytywne emocje, którymi Browary Warszawskie napełniają bywalców od stóp do głów.”

 

Trzeciego września chody zostały oddane w ręce (i nogi) mieszkańców Warszawy. Grafika Ryskiego imponuje rozmachem i czyni miasto jeszcze piękniejszym. Nie da się ukryć, że jest to najbardziej kolorowe miejsce w całych Browarach Warszawskich, które stają się dzięki niemu jeszcze bardziej wyjątkowe i atrakcyjne dla oka. 17-metrowe schody przyprowadzą gości z woonerfu Haberbuscha i Schielego na plac przy Leżakowni. Dawid Ryski uchwycił w swojej pracy wszystko, co charakterystyczne dla tego miejsca, opowiadając przy okazji, jak można tu spędzić poranek, popołudnie czy wieczór z bliskimi.

 


 

Otwarcie za otwarciem

 

Browary Warszawskie zdaniem wielu już są „najgorętszym miejscem na Woli”, mimo że wiele lokali dopiero planuje się otworzyć. Dziesiątki działających tu miejsc i ludzie, którzy za nimi stoją, napełniają tę okolicę wyjątkową energią i radością życia. Browary Warszawskie współtworzą nowy charakter warszawskiej Woli – dynamiczny, pozbawiony kompleksów, wielkomiejski i przyjazny otoczeniu. Warszawiacy zyskali niesamowitą przestrzeń, gdzie kuchnia całego świata, wykwintne desery, chwalone w branży wypieki, idealnie zaparzona kawa czy niebanalne sklepy i punkty usługowe czekają na gości każdego dnia. Już teraz można tu odwiedzić takie miejsca jak: Munja Browary Warszawskie, Baila Show & Dining, Olivos Cafe & Restaurant, Mykonos, piekarnia Bakery, dobro&dobrocafe, Azjatka Delikatesy, Piccola Italia, Japonki Browary Warszawskie, DESEO, Sobremesa Tapas Bar, Etno Cafe czy Vita Cafe. Oprócz możliwości odbywania niesamowitych podróży kulinarnych, każdy ma tu również szansę na niesamowite metamorfozy wizerunku u Hamskiego Barbera czy też w wykonaniu duetu „artystów wizerunku” w ich własnym atelier by Juzwin | Kobielski.

 

I to nie koniec! Kolejne gorące otwarcia wciąż przed nami. We wrześniu pierwszych gości zaproszą nowe miejsca: Browar Warszawski, Pizza Lecentano, Gastronomja, Japonka, Food Hall Browary, CrazyButcher oraz chyba najbardziej wyczekiwany przez miłośników talentu kapitana polskiej reprezentacji piłkarskiej NINE’s Restaurant&Bar.