Podczas warsztatów dotkniemy różnych form teatru, ale najwięcej czasu poświęcimy teatrowiimprowizacji i teatrowi ruchu. 
 

Opowiadanie historii nie wymaga bowiem wielu rekwizytów – za pomocą światła i cienia będziemy wcielać się w przeróżne postacie, nauczymy się przekazywać emocje bez użycia słów, staniemy się kreatorami wrażeń. 
 

Celem warsztatów jest stworzenie uczestnikom okazji do swobodnego i spontanicznego wyrażania siebie poprzez ruch, taniec i improwizację. 
 

3 dni warsztatowe wypełnione przeróżnymi zabawami teatralnymi, zadaniami aktorskimi i ćwiczeniami rozwijającymizdolności twórcze zakończymy półgodzinnym spektaklem improwizowanym, który pokazany zostanie na zakończenie warsztatów.

 

 

PROWADZĄCY:

AGNIESZKA CZEKIERDA - aktorka i reżyserka teatralna. Założycielka i dyrektor artystyczna Teatru Małego Widza w Warszawie. W ciągu 10 lat wyreżyserowała w nim ponad 20 premier dla dzieci, które zobaczyło ponad 300 tys. widzów. Współzałożycielka Teatru Konsekwentnego (dziś Teatr WARSawy) w Warszawie. 

Pomysłodawczyni i Dyrektor Artystyczna Międzynarodowego Festiwalu Teatru dla NAJmłodszych TAKE PART in ART. Prezes Fundacji Teatru Małego Widza. Autorka książki dla dzieci pt. „Co się zdarzyło w Manko?”. W ciągu 22 lat zagrała na deskach teatru ponad 5 tysięcy razy. Wielokrotnie prowadziła warsztaty teatralne z dziećmi, młodzieżą, a także studentami, zasiadała w jury festiwali teatralnych i konkursów recytatorskich. Od 2010 roku prowadzi warsztaty z zakresu wystąpień publicznych, sztuki prezentacji i komunikacji zarówno dla biznesu jak i dla osób indywidualnych. Prowadzi także treningi kreatywności dla dorosłych i dla dzieci.

 

ALEKSANDRA BOŻEK-MUSZYŃSKA - tancerka, choreografka, performerka, instruktorka tańca współczesnego, trenerka biznesu, filolożka, uczestniczka wielu warsztatów i coachingów ruchowych. Od kilku lat prowadzi regularne zajęcia z tańca współczesnego i improwizacji, gimnastykę dla seniorów oraz tworzy autorskie choreografie i jest aktywna na polskiej scenie tańca i performensu. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca 2015, 2016 i 2017 realizowanej przez Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk oraz Intensive Course w School For New Dance Development w Amsterdamie w 2015 roku. W 2017 roku wraz z Hanną Bylką-Kanecką założyła kolektyw Holobiont, którego celem są interdyscyplinarne projekty wielopokoleniowe. Wspólnie stworzyły cztery produkcje dla rodzin z dziećmi: DOoKOŁA, Księżycowo, _on_line__ oraz Gdzie Kształty mają szyje.

 

MAŁGORZATA MOSKALEWICZ – aktorka Teatru Małego Widza, tancerka, logopeda, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, stypendystka Erasmusa w Barcelonie, gdzie studiowała w Institut del Teatre na wydziale ruchowym. Jest certyfikowanym nauczycielem flamenco. Absolwentka pomagisterskiego Studium Logopedyczne w Warszawie. W Teatrze Małego Widza gra w spektaklach "Cztery pory roku", "Ćmy i motyle", "Sensoryczny Labirynt Muzyczny" i "Kosmos". Na srebrnym ekranie można ją właśnie oglądać w serialu "Leśniczówka" w którym wciela się w postać Amelii.


 

TERMIN:

28 grudnia godz. 10:00 - 14:00

29 grudnia godz. 10:00 - 14:00

30 grudnia godz. 10:00 - 13:00

godz. 13:00 - otwarty pokaz spektaklu

MIEJSCE: Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej STARA PROCHOWNIA, ul. Boleść 2 (Stare Miasto)