Festiwal Oddechu to 3-dniowe wydarzenie skupiające w jednym miejscu wybitnych twórców autorskich metod rozwoju osobistego, certyfikowanych praktyków pracy z oddechem, ciałem i umysłem. Druga edycja Festiwalu Oddechu to SCENA GŁÓWNA czyli przestrzeń do pracy dla dorosłych oraz osobna, dedykowana dzieciom SCENA KIDS. 

 

Oddech jest bramą do najwspanialszej przygody jaką jest Życie, jest również kompasem prowadzącym nas po krętych ścieżkach codzienności.
 

Podczas Festiwalu Oddechu przekraczamy świadomie tą bramę i spotykamy się w całkowitej prawdzie o nas samych, z całym bagażem naszych własnych i rodowych przekonań. Łapiemy oddech aby zakotwiczyć się w nim i w przyjaznym uścisku podążać dalej z zaufaniem do przygody zwanej Życie.

 

Wbrew pędzącej machinie czasu, zatrzymamy się i wsłuchamy w dźwięki, własny oddech, sygnały płynące z naszego ciała, delikatny powiew intuicji i nieśmiałe podszepty naszej duszy. Możemy pracować oddechem dla poprawy naszego stanu fizycznego, emocjonalnego, z ciałem. Najlepiej działać prewencyjnie, a jeszcze lepiej po prostu przyjąć dobre prozdrowotne nawyki jak naszą codzienną filiżankę kawy. Regulując nasz barometr emocjonalno-fizyczny lepiej stawiamy czoła codzienności i czujemy się bezpieczniej. Nasz codzienny dobrostan ma przełożenie na tu i teraz oraz na kolejne dni, miesiące i lata w zdrowiu i radości. 

 

Na 3 poziomach industrialnej Elektrowni Powiśle przywitamy:

- 30 prelegentów, wykładowców, twórców, organizatorów przestrzeni warsztatowej

- 38 spotkań, które odmienią nasze życie, a na pewno dadzą nam garść pozytywnej energii

- 60 marek, które przygotowały na ten weekend specjalne produkty

- 36 godzin wysoko wibracyjnej energii, która wesprze nasz dobry start w Nowy Rok 2022

 

W trakcie 3 dni Festiwalu w programie SCENY GŁÓWNEJ znajdą się między innymi:  Ceremonia Kakao, napoju, którym był bogactwem i tradycją Majów. Podczas uroczystego otwarcia Festiwalu połączymy go z dźwiękami i głęboką medytacją prowadzoną przez Rimę Sadurską - Siostrę Ptaków. Didżejski set będzie towarzyszyć nam podczas głębokiej sesji oddechowej Satori Session: PSYCHEDELIC BREATH®, którą poprowadzi Malwina Kośka.

Nie zabraknie śmiechu i dobrej zabawy w wersji terapeutycznej. Piotr Bielski zabiera nas w podróż z samym sobą. 108 minut blasku w oczach i zachwytu nad istotą bycia w tu i teraz jest równie kuszącą propozycją. Celestyna Osiak zaprasza nas do wejścia w Nowy Rok w przyjaznej i wspierającej relacji z naszą Duszą. Brzmi zaskakująco? To najważniejszy partner w naszym życiu, prawdziwie na zawsze :-)

Festiwal Oddechu dba kompleksowo o wszystkie aspekty naszego dobrostanu. Nie zabraknie spotkań poświęconych pracy z ciałem takich jak Joga, autorska metoda ćwiczeń i masażu ciała i twarzy Facegroovin’, Body Movement prowadzony przez Kasię Bigos czy Ciałopozytywność w pięknym prowadzeniu Oliwi Misztur. 

 

Partnerem Festiwalu Oddechu #2 jest Fundacja Małgosi Braunek Bądź, która przygotowała 3 specjalne panele prowadzone przez Orinę Krajewską, Elżbietę Dudzińską oraz Asię Jakubowicz.

 

Sukces pierwszej edycji Festiwalu Oddechu zainspirował organizatorów do szerzenia wiedzy i dostępności praktyk aktywujących nasz dobrostan również dla dzieci i młodzieży. W drugiej edycji stworzyliśmy więc SCENĘ KIDS - wyjątkowy program wydarzeń zaprojektowany specjalnie z myślą o i dla dzieci!

 

SCENA KIDS to miejsce spotkań z różnymi praktykami i technikami łączącymi pracę z ciałem, emocjami i psychiką. To program kameralnych warsztatów i zajęć, które pomagają dzieciom w wyciszeniu i relaksacji, wzmocnieniu odporności, znalezieniu równowagi wewnętrznej i poczucia szczęścia. To wreszcie przestrzeń na fizyczny i emocjonalny oddech. 

 

W ramach SCENY KIDS zapraszamy dzieci w każdym wieku do zbudowania uważności na to, co istotne tu i teraz, chwilowego zatrzymania się w pędzie codzienności i natłoku obowiązków, zwrócenia się ku sobie, otaczania siebie życzliwością i zrozumieniem. W programie wydarzenia znajdziesz m.in. teatr dźwięku i warsztaty medytacyjne, kąpiele w dźwiękach mis i gongów, naukę narzędzi służących odprężeniu i zminimalizowaniu stresu, zajęcia z jogi i pranajamy, jogę śmiechu, mindfulness, warsztaty bliskości w ruchu oraz techniki masażu relaksacyjnego, metody Shantala i sesji Access BARS®.

 

Partnerem SCENY KIDS są Sensorysie - sensoryczna sala zabaw dla dzieci.  


 


W ramach współpracy partnerskiej z platformą www.jestemslow.pl podczas Festiwau Ooddechu spotkamy również wyselekcjonowaną grupę 60 wystawców oferujących przedmioty, biżuterię, dodatki i usługi wspierające nas w relaksacji, praktykach medytacyjnych i oddechowych. 

Przedsprzedaż biletów na wydarzenia odbywające się w ramach Festiwalu Oddechu #2 już trwa na platformie Jestem Slow (https://jestemslow.pl/wydarzenia/festiwaloddechu).

 

Każde wydarzenie ma limitowaną liczbę uczestników, warto zaplanować weekend 21-23 stycznia z wyprzedzeniem i już dzisiaj zajrzeć do bogatego programu wydarzeń podczas Festiwalu Oddechu #2.

 

Organizacja: Fundacja Grupy Slow na rzecz rozwoju i promocji trendu slow w Polsce oraz Slow Sp. z o.o.

Partner strategiczny: Elektrownia Powiśle

Partner wydarzenia: Fundacja Małgosi Braunek Bądź

Partner SCENY KIDS: Sensorysie

Miejsce: Warszawa, Elektrownia Powiśle (poziom -1, +3 i +4)

Termin: 21-23 stycznia 2022 r.

Social media:

wydarzenie na Facebook: Festiwal Oddechu #2

fb.com/JestemSlow

instagram.com/JestemSlow