Po ogromnym sukcesie sześciu edycji Jestem Vintage, które spotkały się z miłym odbiorem przez Warszawiaków, również w lutym swoje kolekcje zaprezentują najlepsze vintage shopy oraz kolekcjonerzy z całej Polski.


„W weekend poprzedzający Walentynki wypełnimy Elektrownię Powiśle najpiękniejszymi znaleziskami z ubiegłych dekad! Na wszystkich zagorzałych fanów mody z drugiej ręki, ale także tych dopiero zaczynających swoją przygodę z kupowaniem ubrań z historią, designu z minionych lat, czekać będą prawdziwi pasjonaci i miłośnicy mody vintage.
 

Nie zabraknie na pewno ubrań idealnych na randkę lub inną romantyczną okoliczność, odzieży wierzchniej, biżuterii i galanterii. – opowiada Marta Głogowska, Manager Projektu Jestem Vintage.


Styl vintage, to styl, który nie szuka nowości. To styl, który daje możliwość skupienia się na tym, co już mamy. To przeciwieństwo szybkiej mody, która ciągle zachęca do kolejnych zakupów. Branża modowa, zaraz po rafinerii, jest drugim, najbardziej zanieczyszczającym środowisko przemysłem na świecie. Warto pokochać to, co już zostało wyprodukowane. Warto dać rzeczom, przedmiotom kolejną szansę.

 


„Oprócz przepięknych ubrań i dodatków w strefie winylowej będzie można poszperać wśród analogowych perełek – pierwsze wydania, świeże premiery, różnorodność gatunkowa i kilkadziesiąt skrzynek wypełnionych płytami... Nie zabraknie także strefy plakatów i komiksu oraz książek z antykwariatu” – dodaje Marta Głogowska


Podczas Jestem Vintage czekać będą również warsztaty z upcyclingu, które powstały z myślą o kreatywnym spędzaniu czasu, wytwarzaniu niepowtarzalnych rzeczy, dawaniu starym przedmiotom odświeżonego wyglądu. Hasło przewodnie- warsztatów- Daj drugą szansę swoim znudzonym ubraniom, tchnij w nie nowe życie!


Dodatkowo dla vintydzowych nerdów w strefie gier Warszawskie Muzeum Komputerów i Gier zbuduje interaktywną strefę grania oraz sklepik w którym będzie można kupić gadżety związane z dawnymi komputerami.

Kiedy i Gdzie?
Jestem Vintage
Kiedy: 12-13 lutego 2022 rok
Gdzie: Elektrownia Powiśle
Godziny otwarcia: sobota: 11.00 – 21.00, niedziela: 11:00 – 19:00
Wstęp darmowy, parking 1 h gratis
Bezproblemowa możliwość poruszania się przez osoby niepełnosprawne. Organizator wydarzenia: Grupa Slow
Partnerzy wydarzenia: Elektrownia Powiśle, Antykwariat Grochowski, Winyl Market, Warszawskie Muzeum Komputerów i Gier, Radio Chillii Zet, Mówią na mieście,

Więcej informacji na wydarzeniu na FB: https://www.facebook.com/events/1296359597533585?ref=newsfeed