The Blaze live, czyli audiowizualna uczta emocjonalnej elektroniki!

Jednym z najważniejszych koncertów na tegorocznej edycji Audioriver będzie występ francuskiego duetu The Blaze, który w Płocku zaprezentuje swój nowy live show z materiałem z kolejnej, niewydanej jeszcze płyty. Projekt tworzą Guillaume i Jonathan Alric, a ich twórczość zachwyciła słuchaczy na całym świecie, a także prestiżowe media, na czele z The New York Times. W 2018 roku ukazał się ich debiutancki album pt. „Dancehall”, a poprzedzająca ją EP-ka z takimi hitami, jak "Virile", czy "Territory" została doceniona nie tylko ze względu na świetny materiał muzyczny, ale również dzięki świetnym klipom, wyróżnionym m.in. na Berlin Music Awards czy UK Music Awards. Występy The Blaze na żywo to również wyjątkowa mieszanka wrażeń audiowizualnych, co udowodnili występując na takich festiwalach, jak Coachella, Primavera Sound czy Audioriver 2019. Po sukcesie swojego poprzedniego krążka, Guillaume i Jonathan pracują nad kolejnym studyjnym albumem.Tegoroczna edycja Audioriver to wyjątkowa okazja, abyposłuchać ich nowego materiału, ponieważ The Blaze w wersji live usłyszymy w tym roku tylko na wybranych światowych festiwalach.

 

 

 

The Blaze - Territory

https://youtu.be/54fea7wuV6s

 

WhoMadeWho i Mind Against – muzyka elektroniczna z duszą

Kolejny ciekawy występ, jaki usłyszymy na Audioriver, to koncert grupy WhoMadeWho, którzy również zapowiedzieli wydanie nowego albumu jeszcze w tym roku. W ciągu kilkunastu lat od rozpoczęcia swojej drogi muzycznej, Tomas Høffding, Tomas Barford i Jeppe Kjellberg wydali aż sześć studyjnych albumów, a także mnóstwo EP-ek, singli i remiksów wydanych dla takich wytwórni, jak Kompakt, Innervisions czy Life & Death. Zamiłowanie Barforda do muzyki elektronicznej, zestawione 
z rockowym i jazzowym wykształceniem Høffdinga i Kjellberga sprawia, że ich występy stanowią taneczną mieszankę wokali, instrumentów i melodyjnej elektroniki. Aby się o tym przekonać, warto posłuchać transmisji z ich niesamowitego i liczącego miliony odtworzeń koncertu na tle egipskiej świątyni Abu Simbel, a potem pojawić się pod sceną na Audioriver 2022. 

 

WhoMadeWho live at Abu Simbel, Egypt for Cercle

https://youtu.be/BDwAlto-NKU

 

W programie Audioriver warto zwrócić uwagę także na występ włoskiego duetu Mind Against. Bracia Fognini już od lat cieszą się dużą popularnością wśród fanów ze względu na ich charakterystyczny styl, łączący wpływy głębokiego techno, jak i melodyjnych, płynących brzmień, często okraszonych świetnymi wokalami. Ich autorskie produkcje doskonale wpasowały się do muzycznej stylistyki Afterlife, czyli jednej z czołowych wytwórni na międzynarodowej scenie, zarządzanej przez Tale Of Us. To właśnie w tym katalogu można znaleźć największe hity MindAgainst, m.in. takie jak „Gravity” czy „Walking Away”. 

 

Mind Against - Walking Away

https://youtu.be/NtqjtXCOuDI

 

Legenda z Detroit i czołowi przedstawiciele współczesnej sceny techno

Jak co roku, w Płocku nie zabraknie również czołowych przedstawicieli mocniejszych odmian elektroniki. Robert Hoodto legenda sceny i reprezentant Detroit, czyli niezwykle ważnego miasta dla historii muzyki elektronicznej. Amerykański producent miał duży wpływ na rozpromowanie brzmień minimal techno już w latach 90-tych i kontynuuje swoją misję aż do dziś. Znacznie młodszym, ale coraz bardziej popularnym amerykańskim producentem jest LSDXOXO, który może już pochwalić się m.in. oficjalnym remiksem dla Lady Gagi. Artysta już wcześniej zasłynął na nowojorskiej scenie, 
a obecnie mieszka i tworzy w Berlinie, przez co znacznie częściej możemy zobaczyć jego energetyczne i pełne ekspresji występy w Europie. W stolicy Niemiec obecnie rezyduje również Dr. Rubinstein, czyli doskonała DJ-ka, której występy zawsze wyróżniają się kapitalną winylową selekcją i świetnym wyczuciem parkietu, o czym mogła się już przekonać publiczność Audioriver w 2018 roku. 

 

Robert Hood | Boiler Room: Maastricht

https://youtu.be/WN6W5uTfbZQ

 

LSDXOXO - Mutant Exotic

https://youtu.be/lACh7_76DtA

 

Dr. Rubinstein | Boiler Room x Dekmantel Festival 2019

https://youtu.be/2GBwaaChHtc

 

Taneczne brzmienia muzyki elektronicznej

Skoro mowa o energetycznych występach, w programie Audioriver jak zwykle znajdziemy ciekawych artystów dla fanów nieco lżejszej i tanecznej muzyki. Catz ‘N Dogz to polski duet, już od lat cieszący się dużą rozpoznawalnością na całym świecie za sprawą własnej wytwórni Pets Recordings, świetnych produkcji, a także remiksów dla takich gwiazd, jak Disclosure czy Roisin Murphy. Własny katalog wydawniczy prowadzi również inna artystka, którą można będzie usłyszeć na Audioriver 2022. Mowa o Terr, pochodzącej z brazylijskiego Belo Horizonte, znanej ze współpracy także m.in. 
z wytwórniami Hotflush Recordingsi Phantasy Sound, czyli labetem Erola Arkana. Dużo tanecznych wrażeń fanów festiwalu czeka również podczas występu Peach, czyli kolejnej przedstawicielki nowej fali artystów, która pojawi się na 15. edycji Audioriver.

 

Catz 'N Dogz live from Defected Croatia 2021

https://youtu.be/N__lPH3ryH8

 

Terr - Junction 2: Connections | @Beatport Live

https://youtu.be/8vFfZIJPJEs

 

Peach House Pumpers Mix | Boiler Room Fleshback Manchester

https://youtu.be/VZClzm3K__4

 

Czołówka reprezentantów bassowej sceny

Fanów połamanych brzmień elektroniki z pewnością zainteresuje przyjazd do Płocka właścicieli dwóch szanowanych wytwórni na sceniedrum & bass. Friction, czyli założyciel Shogun Audio, to jeden z najbardziej cenionych artystów na połamanej scenie, który zajmuje się nie tylko prowadzeniem wytwórni, ale także wydawaniem własnych utworów i regularnymi występami na różnych kontynentach. To samo można powiedzieć o właścicielu Spearhead Records, czyli BCee. Artysta w swoim katalogu wydawał produkcje wielu znanych producentów, na czele z Netsky, ale poza tym na swoim koncie ma już również ponad 200 własnych produkcji wydanych w ciągu ponad dwóch dekad. Na Audioriver 2022 wystąpi także Fred V, czyli reprezentant innej znanej wytwórni – Hospital Records. Brytyjski producent przyjedzie do Polski po wydaniu swojego pierwszego solowego albumu, a wcześniej jego twórczość mogliśmy poznać, gdy jeszcze współtworzył znany duet Fred V 
& Grafix. 

 

Friction: Live @ The Kia Oval, London - UKF On Air

https://youtu.be/guNktw26HQs

 

BCee, Charlotte Haining& DRS - Love For The Fallen

https://youtu.be/9_GxfxFtpTE

 

Fred V - Icarus

https://youtu.be/VCWXzW_oDJg

 

Tańsze bilety na Audioriver będą dostępne tylko do 20 lutego!