Positive Ways jest tworzone z wspólnej pasji do samochodów i chęci niesienia pomocy chorym dzieciom. Organizatorzy od 2013 roku skupiają właścicieli sportowych samochodów, których przybywa na polskich drogach.
 

Dają im możliwość uczestnictwa w zapierających dech, motoryzacyjnych wyprawach. Ich eskapady są pełne adrenaliny i niepowtarzalnych wrażeń. Positive Ways zostało zainicjowane przez ludzi, którzy sercem i duszą oddają się czterem kółkom, a jednocześnie szeroko otwierają portfele dla potrzebujących.
 

Tegoroczna wyprawa zacznie się w piątkowy wieczór, 03 czerwca w Warszawie, gdzie na terenie Browarów Warszawskich zostanie zaparkowanych 100 najszybszych, najdroższych i najrzadszych samochodów poruszających się po polskich drogach. Wystarczy wymienić kilka marek, takich jak: Pagani, Bugatti, Koenigsegg, Ferrari, Lamborghini czy McLaren, podkreślając, że zazwyczaj będą one występować w limitowanych wersjach. Od godziny 14 na terenie Browarów Warszawskich będą odbywały się licytacje oraz konkursy, w których do wygrania będzie m.in. przejazd jednym z tych nietuzinkowych aut. 


 


Ponad 200 uczestników wyprawy spotka się podczas kolacji w restauracji Baila Show & Dining, która mocno zaangażowała się w przygotowanie startu tegorocznej wyprawy. W tym niezwykłym miejscu odbędzie się też tradycyjny brefing oraz… pierwsze licytacje, które budzą zawsze duże zainteresowanie i pokazują, jak hojnymi i otwartymi na potrzeby innych są uczestnicy Positive Ways. Następnego dnia rano kawalkada 100 samochodów wyjedzie w kierunku Łodzi, by na zaproszenie władz tego miasta wziąć udział w paradzie samochodów z okazji Łódzkiego Miejskiego Dnia Dziecka. Dalej czeka ich trasa do Wrocławia, gdzie w sobotni wieczór, 04 czerwca zaprezentują samochody pod Stadionem Wrocław, a uczestnicy udadzą się na kolejną galę i imprezę z okazji 11 urodzin Cherry Club. Tam też odbędą się kolejne licytacje, z których całkowity dochód przeznaczony będzie na cele charytatywne. Kolejnym przystankiem po Wrocławiu będzie tor Silesia Ring, gdzie pojawimy się w niedzielę, 05 czerwca, by w bezpiecznych warunkach uczestnicy mieli okazję sprawdzić możliwości swoich samochodów. Z toru trasa poprowadzi do Katowic i tamtejszej restauracji LaSqadra, a znając jej gospodarzy, na uczestników z pewnością czekać będzie niezwykła niespodzianka. Wyprawa zakończy się wielkim finałem w polskich górach – w Wiśle, zwieńczona podniebnymi pokazami akrobacji samolotowej w wykonaniu Mistrza Świata Łukasza Czapieli i koncertem Libera z zespołem InoRos.

 

Jak wyglądają te licytacje i jakie budzą emocje? A jakie padają kwoty? Warto zobczyć na oficjalnej relacji z wyprawy z 2021 roku, gdy uczestnik postanowił zasilić zbiórkę kwotą 265.000 zł… https://www.youtube.com/watch?v=PGsRKRbtIhQ

W tym roku organizatorzy postanowili stworzyć możliwość praktycznie każdemu, by zrealizować swoje motoryzacyjne marzenia a jednocześnie stać się członkiem wielkiej, charytatywnej społeczności. Wpłacając dowolną kwotę na www.zrzutka.pl/dh5wb6 można stać się pełnoprawnym uczestnikiem Positive Ways za kierownicą sportowego samochodu czy wykonać przejazd jednym z niezwykłych supersamochodów, np. Bugatti Chiron Sport