Wielokrotnie przekładany “Top Gun: Maverick” nareszcie trafi na wielkie ekrany. Od 27 maja będziemy mogli podziwiać dalsze przygody ulubionego pilota milionów. Pete “Maverick” Mitchell grany przez Toma Cruise’a zabierze nas ponownie ze sobą w powietrzną podróż pełną akcji i turbulencji, a tą najlepiej podziwiać w Cinema City, czyli kinie wielkich formatów. Bilety na to podniebne widowisko wleciały już do sprzedaży!

Pierwsza część “Top Gun” z 1986 roku stała się kultowa, a akrobacje powietrzne na ekranie przypadły do gustu nie tylko fanom lotnictwa. Film został nominowany do Oscara w 4 kategoriach, a piosenka “Take My Breathe Away” w wykonaniu Berlin zgarnęła złotą statuetkę. Czy kontynuacja również powtórzy ten sukces? Patrząc na zwiastun, jesteśmy przekonani, że poprzeczka jest postawiona bardzo wysoko i można spodziewać się naprawdę dobrego kina akcji. Za kamerą produkcji “Top Gun: Maverick” stanął Joseph Kosinski, odpowiedzialny za takie tytuły jak: “Tylko dla odważnych”, “Niepamięć”, czy “Tron: Dziedzictwo”. Muzykę stworzyli Harold Faltermeyer i Hans Zimmer, a piosenkę do filmu “Hold My Hand”, którą usłyszymy podczas napisów końcowych nagrała Lady Gaga.

 

 


 

 

Po ponad 30 latach w służbie amerykańskiej marynarki wojennej Pete "Maverick" Mitchell jest tam, gdzie powinien być - na szczycie. Jest mistrzowskim pilotem, testującym najnowocześniejsze maszyny. Kiedy staje na czele pilockiej spec-grupy szkolącej jej uczestników do udziału w misji, jakiej dotąd nie było, przychodzi mu spotkać się z porucznikiem Bradleyem Bradshawem o kryptonimie "Rooster", synem jego przyjaciela oficera Nicka Bradshawa, kryptonim "Goose", który przed laty zginął podczas jednej z misji. Maverick musi stawić czoła niepewnej przyszłości oraz duchom przeszłości. Mierzy się ze swymi lękami i demonami, czego kulminacją będzie ostateczne poświęcenie tych, którzy zostaną wybrani do misji. W filmie w głównej roli ponownie zobaczymy: Toma Cruise’a, natomiast na ekranie partnerować będą mu: Jennifer Connelly, Miles Teller, Wal Kilmer, Jon Hamm, Ed Harris, czy Glen Powell.


Jeśli już oglądać Pete’a “Mavericka” Mitchella na wielkim ekranie po ponad 30 latach przerwy, to trzeba to zrobić w najlepszy możliwy sposób. W naszych kinach widzowie mają do wyboru aż trzy wyjątkowe formaty, które pozwalają poczuć więcej i zapewniają niepowtarzalne wrażenia kinowe. „Top Gun: Maverick” od 27 maja dostępny jest w: 4DX, IMAX oraz ScreenX.