W paradzie popłynie kilkanaście łodzi. Niestety nie będzie to parada w godzinach nocnych - pływanie na warszawskim odcinku Wisły po zmroku wciąż jest niedozwolone.

 

 

- W ubiegłym roku włożyliśmy wiele wysiłku, udało się porozumieć ze wszystkimi stronami, dzięki otwartości wszystkich urzędów - Wód Polskich, Zarządu Zieleni i Urzędu Żeglugi Śródlądowej, a także staraniom pełnomocnika ds. Wisły i zaangażowaniu niektórych armatorów, udało się ustawić po raz pierwszy próbny oświetlony szlak umożliwiający nocną żeglugę. Mimo także trudnych warunków fali wezbraniowej - udało się. Niestety nadal nie mamy nocnej żeglugi w Warszawie. Jendak wierzymy, że praca zespołu żeglugowego pracującego nad rozwiązaniami umożliwiającymi nocne pływanie przyniesie zamierzone efekty - dodaje Przemek Dziubłowski, z Wisłą związany i działający tutaj od kilkunastu lat.

W paradzie weźmie udział kilkanaście jednostek - od łodzi tradycyjnych, przez motorówki po małe statki. Każdy armator sam będzie dekorował swoją łódź - po wydarzeniu odbędzie się głosowanie na najpiękniej udekorowaną z nagrodą główną. O oprawę muzyczną wydarzenia zadba duet Foxall, jeden z najbardziej rozchwytywanych rodzimych producentów muzyki elektronicznej, specjalizujący się w brzmieniach typu orientał.

Wydarzenie jest organizowane przy wsparciu nadwiślańskich miejscówek i przystani - Miami Wars, Dworzec Wodny WWA, Kalima i Przystań Nowa Fala a także solidarności armatorów. Ze względu na brak zewnętrznego finansowania uczestnictwo w Riverlights w tym roku jest biletowane - bilet na paradę i after kosztuje 90 zł. Bilety do nabycia w Miami Wars, Dworcu Wodnym WWA a także przez platformę going.

W tym roku Riverlights rozegra się między bulwarem im.Pattona (Przystanią Nowa Fala, na wysokości Muzeum nad Wisłą), a Cyplem Czerniakowskim (Miami Wars) z finałem przy Pomniku Syrenki (Dworzec Wodny WWA i Kalima).

 

PROGRAM

24 września 2022:

• godz. 15.00 Shambalaya (live) - bifor Przystań Nowa Fala (bezpłatne)

• godz. 17.30 Parada Riverlights 2022 - Foxall - Wisła (część biletowana)

• godz. 19.30 The Saint - after Dworzec Wodny Warszawa/ Kalima (bezpłatne)