Mannequin Records - label założony we Włoszech, z siedzibą w Berlinie organizuje w Warszawie na swoje 15-lecie specjalną imprezę, której  headlinerami będą MARCEL DETTMANN i sam szef wytwórni, ALESSANDRO  ADRIANI. 

Legenda berlińskiego Berghain - Marcel Dettmann dość długo nie grał w stolicy i jego grudniowy występ jest bardzo oczekiwany. Fani Dettmanna z pewnością znają już jego najnowszy album, wydany niedawno przez Dekmantel Records,  nawiązujący do jednej z pierwszych kompilacji Selectors, która została wydana przez wytwórnię 10 lat temu. Kuratorowana przez Dettmanna, odsłaniała muzyczne korzenie przyszłej supergwiazdy, czyli gatunki takie jak new wave, post-punk, industrial i EBM.  

 

 

Do headlinerów imprezy dołączą również: Elena Sizova, stała bywalczyni warszawskiego życia nocnego (Radio Rituel, Jasna1) oraz Tasha Safari, wschodząca DJ-ka i producentka techno urodzona w Azerbejdżanie, obecnie robiąca furorę w Berlinie.  

MARCEL DETTMANN  

Marcel Dettmann jest uznawany za jednego z najbardziej wpływowych przedstawicieli współczesnego techno. Powszechnie kojarzony z kultowymi miejscami w Berlinie: Berghain i Hard Wax - Dettmann pozostaje wierny swoim korzeniom, konsekwentnie wprowadzając innowacje w swojej interpretacji muzyki elektronicznej, integrując sztukę deejayingu ze sceną.  

Aktywny od połowy lat 90-tych, Dettmann niestrudzenie poszukuje nowych sposobów i inspiracji, aby dalej rozwijać własną koncepcję muzyki elektronicznej. Jako kurator i producent, Dettmann wspiera wezwanie do tworzenia muzyki i miksowania w sposób, który ma być ponadczasowy i innowacyjny.  

Jego autorskie wydawnictwa obejmują trzy albumy wydane na Ostgut Ton, a  także „Fear of Programming” wydany przez Dekmantel Records.  

ALESSANDRO ADRIANI  

Mieszkający w Berlinie Włoch idzie w muzycznych poszukiwaniach dalej niż przeciętny płytowy digger. W poszukiwaniu informacji o dźwiękach, stylach, artystach i wytwórniach płytowych, spędza niezliczone godziny na odkrywaniu historii stojących za muzyką, którą kocha.  

Zapał Adrianiego i zachwyt nad tech i deepowymi brzmieniami naturalnie ukształtował jego inne muzyczne projekty. Przez lata jego twórczość zyskała uznanie fanów i krytyków, którzy kupują zarówno świeże release’y jak i  reedycje ich klasyków.  

 

 

Jako producent, Adriani naturalnie czerpie z własnych inspiracji muzycznych, a jego tracki odzwierciedlają jego miłość do sprzętu elektronicznego. Adriani zbudował swą reputację i szacunek na scenie dzięki wydaniom dla tak wytwórni jak L.I.E.S., Stroboscopic Artefacts, Jealous God, Pinkman i oczywiście Mannequin Records.  

 

 

Zapraszamy na niezapomnianą noc z tym labelem już 9.12.2023 w Warszawa. 

Bilety: https://goingapp.pl/wydarzenie/mannequin-records-15-years-warsaw/grudzien-2023

Wydarzenie na FB: tutaj