Tegoroczny Festiwal Piwa w Browarach Warszawskich powraca z nowym hasłem – „Znajdź swój smak!”. Wszystkie festiwalowe aktywności będą koncentrować się na poznawaniu piw Browaru Warszawskiego oraz beer pairingu i odkrywania swoich ulubionych smaków piwa. Nie zabraknie także atrakcji dla tych, którzy cenią dobrą zabawę i czas spędzony w gronie przyjaciół. 

Browarowe restauracje zapraszają na beer pairing 

Beer pairing, czyli opracowanie menu pasującego do piwa to nie lada wyzwanie, ale też wielka przyjemność dla kucharzy, których pomysły zdobędą uznanie piwnych smakoszy. Zmierzą się z nim restauracje i koncepty kulinarne znajdujące się oczywiście na terenie Browarów Warszawskich. Wśród restauracji, które oferują w czasie trwania Festiwalu specjalną kartę znalazły się: Bombaj Masala, Baken, Nine’s, Olivos, Sakana, Sobremesa, Wyraj, Bakery Browary Warszawskie oraz lokale z Food Hall Browary (Octo Pizza Pasta, Boston Burger, A'Panu Occo.

Zwiedzanie Browaru Warszawskiego 

W trakcie drugiej edycji Festiwalu, miłośnicy rzemieślniczego piwa będą mogli odkryć tajemnice piwowarstwa u samego źródła. Browar Warszawski otwiera drzwi do swojego serca, zapraszając na niezwykłe zwiedzanie prowadzone przez doświadczonych Piwowarów. Odwiedzający będą mieli okazję zgłębić wiedzę na temat procesu warzenia piwa oraz zrozumieć, jak różne składniki wpływają na jego smak i aromat. Zwiedzanie zaplanowane jest od czwartku do niedzieli, między godziną 12:00 a 18:00. Wstęp wolny.

Zapisy na zwiedzanie są dostępne są pod linkiem: https://tinyurl.com/FestiwalPiwa

Festiwalowa scena 

Podczas 5-dniowego Festiwalu Piwa w Browarach Warszawskich nie zabraknie również niezapomnianych doznań kulturalnych i muzycznych, które uzupełnią piwne atrakcje. Organizatorzy przygotowali program rozrywkowy, w którym każdy może znaleźć coś dla siebie. Na scenie wystąpią m.in. Arek Kłusowski, Robert Cichy oraz Resort Komedii. 

Historia Festiwalu Piwa 

Pierwsza edycja Festiwalu Piwa cieszyła się ogromną popularnością i uznaniem nie tylko wśród miłośników rzemieślniczych piw. Wydarzenie zgromadziło gości z całej Polski, tworząc tym samym nową browarniczą tradycję na Woli. 

Browary Warszawskie mają niezwykłą historię, która warta jest przypomnienia. Właśnie temu służy Festiwal Piwa – nawiązuje do wieloletniej piwowarskiej tradycji Woli, a jednocześnie łączy dzisiejszych smakoszy kraftowego piwa nowym pomysłem beer pairingu. Jest to doskonały przykład tego, jak Browary Warszawskie tworzą mosty pomiędzy nowoczesnymi konceptami i przeszłością tego miejsca, którą warto pamiętać – komentuje Karolina Prędota-Krystek, Head Of Food And Beverage.

 

 


Więcej informacji i szczegółowy harmonogram Festiwalu Piwa dostępne są na wydarzeniu na Facebooku oraz na stronie Browarów Warszawskich.