Nazwa restauracji, Primitivo, nie została wybrana przypadkowo. Primitivo to czerwona odmiana winogron, znana głównie z regionów południowych Włoch, takich jak Apulia czy Kampania. Wina powstające z tej odmiany charakteryzują się pełnym smakiem, intensywnymi taninami i słodkim finiszem. Znane są z nut owocowych, takich jak czarne owoce, śliwki czy jagody. To idealne towarzystwo dla dań kuchni śródziemnomorskiej, a zwłaszcza potraw z Francji, Grecji, Hiszpanii i Włoch.

Dlaczego winepairing z Primitivo? – bo jak wynika z oficjalnych statystyk sprzedaży, to od kilku lat ulubione wino Polaków, w którym rozkochaliśmy swoje podniebienia, na dodatek w bardzo rozsądnym stosunku jakości do ceny. Dlatego postanowiłem stworzyć dla naszych gości największy w Polsce wybór tego szlachetnego trunku, który doskonale łączy się z potrawami z naszej Karty Dań. - mówi Piotr Popiński, właściciel restauracji.

 

Sztuka doboru wina


“Obecnie obserwujemy zwiększone zainteresowanie konsumentów wyrafinowanymi winami. Primitivo świetnie wpisuje się w ten trend ze względu na swoją bogatą strukturę i pełne ciało.” - mówi Jarosław Tatar, Sommelier Primitivo.

W restauracji Primitivo, rola sommeliera jest kluczowa dla stworzenia niezapomnianego doświadczenia kulinarnego. Sommelier to nie tylko specjalista ds. win, lecz także pasjonat, który posiada głęboką wiedzę ekspercką dotyczącą różnorodnych rodzajów wina, regionów winiarskich i procesów produkcji. W nowo otwartej restauracji na Woli oferta win będzie odzwierciedlała nie tylko smaki kuchni śródziemnomorskiej, lecz także współczesne trendy winiarskie.

“Planuję dostosowywać ofertę co około 3-4 miesiące, aby goście mieli szansę odkryć różnorodność win z różnych regionów Morza Śródziemnego, nie tylko Primitivo, ale także najciekawsze wina z Francji, Hiszpanii, Grecji i Chorwacji, gdzie szczep Primitivo miał swoje początki." - wyjaśnia Jarosław Tatar, Sommelier Primitivo.

Ta elastyczność w podejściu do karty win pozwoli gościom na eksplorację różnych smaków w harmonii z sezonowością dań jak i nowościami na rynku winiarskim. Restauracja będzie współpracować z winnicami, które cenią tradycję, jakość i autentyczność. Priorytetem Primitivo jest, aby każde wino w ich karcie posiadało unikalną historię i dodawało wyjątkowego smaku do doświadczenia kulinarne.

“Dzięki współpracy z wieloma winiarzami i dostawcami udało nam się zgromadzić prawdopodobnie największą w Polsce kolekcję blisko 100 unikalnych etykiet wina Primitivo.” - dodaje właściciel.

Materiały jakie użyliśmy do wystroju to prawdziwe, ponad 100 letnie drewno, naturalny kamień, ceramika i szkło. Naturalnie, bez plastiku i tworzyw sztucznych. Nasze kolory, to barwy ziemi–zielenie, brązy, beże, szarości, odcienie bieli i czerń. No i czerwone wino oczywiście. To wszystko powoduje, że nie tylko autorska kuchnia, ale też klimat naszej restauracji jest odmienny od oferty warszawskich lokali i trafia w najbardziej wysublimowane gusta." - podsumowuje Piotr Popiński.

 

#Rozgość się


Restauracja Primitivo Kuchnia i Wino to miejsce, które przenosi gości w świat prostych przyjemności, smaków Morza Śródziemnego i wyjątkowego wina Primitivo. Z unikalną kuchnią, największym wyborem wina Primitivo, oryginalną kartą koktajli, w tym negroni wzorowane na tym z florenckiego Casoni, i atmosferą, która sprawia, że lato trwa tu zawsze, Primitivo staje się nowym miejscem kultowego doświadczenia kulinarnego w Warszawie.