Dzięki inicjatywie Chef’s Menu, do której przyłączyło się blisko 40 prestiżowych restauracji z Warszawy, Gdańska i Krakowa, Goście mają szansę odkryć kulinarne sekrety najlepszych Chefów w Polsce. W zimowej odsłonie odwiedzający wybrane miejsca będą mieli okazję delektować się flagowymi daniami przygotowanymi przez utalentowanych Chefów. Niezależnie od preferencji smakowych, każdy znajdzie coś dla siebie. Jednak to nie koniec niespodzianek. Partnerem projektu jest marka Jägermeister. W ramach MENUFEST każdy Gość otrzyma w prezencie wyjątkowy welcome drink, który pozwoli na odkrycie tego kulinarnego święta w niepowtarzalny sposób.

 

 

 

Autorskie menu w kuszącym pairingiem  

Chef's Menu, to całoroczna możliwość odkrywania autorskich dań najsłynniejszych Chefów. Projekt jest realizowany w ramach RestaurantClub, niezależnie od RestaurantWeek® i innych Festiwali organizatora. Daje Gościom możliwość odkrycia znanych restauracji przez flagowe menu. Chefowie najlepszych lokali w Polsce zapraszają na popisowe dania, menu i sharingi w ekologicznej formule wcześniejszej rezerwacji oraz okazyjnej cenie. Za konceptem Chef’s Menu stoją organizatorzy największych Festiwali kulinarnych w Polsce, tj. RestaurantWeek®, Fine Dining Week, World Class Cocktail Festival, czy Pizza Week. 

Smak Krakowa w najlepszym wydaniu 

Kraków, znany nie tylko ze swojego bogatego dziedzictwa kulturowego, ale także z wysokiego poziomu gastronomii, staje się areną dla MENUFEST! – kulinarnej uczty, która zachwyci najbardziej wymagających smakoszy. W zimowej odsłonie Chef’s Menu biorą udział takie krakowskie restauracje jak Fala oraz Folga. 

Stolica pełna smaków 

Warszawa, serce pierwszej edycji MENUFEST – wyjątkowej odsłony Chef’s Menu, która jest zaproszeniem na niezapomnianą podróż po najwykwintniejszych smakach i aromatach warszawskich restauracji. Już teraz można zarezerwować stolik m.in. w Runo Restaurant, Syty Chmiel czy Benvenutti Amici. 

Kulinarna podróż po Gdańsku 

Do tej kulinarnej eskapady dołączają restauracje między innymi takie jak Cała Naprzód i Yatta Sushi Japanese Cuisine. Organizatorzy uprzedzają, że lista nieustannie się rozrasta o kolejne kulinarne perły, gotowe zaskoczyć najbardziej wyrafinowane podniebienia w sercu Pomorza.

 

 

 

 

#SzanujJedzenie

Co sprawia, że ta inicjatywa jest wyjątkowa? To idea #SzanujJedzenie, która stoi za całym przedsięwzięciem. Dzięki systemowi wcześniejszego wyboru menu, restauracje zamawiają dokładnie tyle składników, ile potrzeba do przygotowania wybranych dań. To nie tylko wygodne i efektywne rozwiązanie, ale także skuteczny sposób na ograniczenie marnowania jedzenia. Udział w MENUFEST to możliwość wspierania idei #SzanujJedzenie i czerpanie radości z wyśmienitych potraw przygotowywanych przez utalentowanych Chefów!

Pełna lista restauracji biorących udział w MENUFEST znajduje się na stronie www.ChefsMenu.pl